Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kultura

Reklama

Mea pulpa

Tabloidy zaniosły się spienionym krzykiem! Edyta Górniak zostanie twarzą banku i zarobi na reklamie 900 tys. zł. Kampania ma być nietypowa, bank duży, a Edyta bogata. Za wszystko i tak zapłaci klient. Szymon Majewski, Chuck Norris, Edyta Górniak. W celu przyzwyczajania przyszłych posiadaczy kont do trudnych czasów banki coraz częściej zatrudniają bezrobotnych.

• Ciekawe zdarzenie miało miejsce ostatnio na konferencji prasowej polskiej reprezentacji piłki nożnej. Podchwytliwe pytanie zadał trenerowi Franciszkowi Smudzie dziennikarz rosyjski. Mało tego, zadał mu je po niemiecku. Trener, co ważne, nie dość, że wszystko zrozumiał, to jeszcze na pytanie odpowiedział i to w trzech językach. Niestety, w trzech językach naraz. Jan Tomaszewski po trzykroć oszalał ze szczęścia.

• Tydzień bez złotej myśli Jana Tomaszewskiego to tydzień stracony. Na szczęście najsłynniejszy tropiciel Niemców znów jest w formie. Tym razem słynny bramkarz stwierdził, że Jarosław Kaczyński to Kazimierz Górski polskiej polityki. Jan za to jest Iwoną Węgrowską polskiej bramki.

• Coś niedobrego zaczęło dziać się u najsłynniejszej pary polskich tabloidów, czyli u państwa Cichopek. Podobno pan Cichopek nie mieszka już z panią Cichopek. Ona go obwinia za złe decyzje menedżerskie, a on ją za zbyt rzadkie pisanie książek. Obydwoje obwiniają bank za zbyt duże raty za dom. Bank okazał miłosierdzie i raty dostosował do poziomu właścicieli. Czyli będą raczej niskie.

• Coraz ciekawsze informacje docierają do nas z luksusowej garsoniery Radka Majdana, a dotyczą one jego obecnej narzeczonej Anny Prus. Kobieta ta podobno tak uzależnia od siebie mężczyzn, że ci na skutek jej braku sięgają po narkotyki. Tak było podobno z jej poprzednim futbolistą Damianem Gorawskim. Tak się uzależnił, że doniósł na policję, że ona już trzyma w domu narkotyki, które Radek będzie musiał brać, kiedy ona odejdzie.

• Amerykańscy paparazzi (to taki zagraniczny odpowiednik brzydkiego spoconego pana z aparatem i łupieżem) wytropili księcia ciemności Nergala na zakupach w samej siedzibie szatana, czyli w Nowym Jorku. Podobno wokalista wybrał się tam w poszukiwaniu inspiracji. Czeka go jeszcze spotkanie z miejscową Polonią oraz nie mniej miejscowym dzieckiem Rosemary. Muzyk liczy, że diabli go wezmą już po tym pierwszym.

• No i stało się. Scenarzyści serialu „Pierwsza miłość” zabiją Agnieszkę Włodarczyk za rozbicie małżeństwa Mikołaja Krawczyka. Jak uczy doświadczenie, nie opłaca się romansować w pracy, szczególnie gdy pracą jest praca w serialach. Paweł Wilczak i Joasia Brodzik zostali ukarani bliźniakami, bracia Mroczek sobą nawzajem, a Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski tym, że ten ostatni gra same okropne postaci. Albo Niemca, albo Mozila.

• Polsko-czeska wokalistka Ewa Farna spowodowała wypadek samochodowy ze sobą w roli głównej. Ewa znana z powściągliwości ogólnej i krzewienia mody na dekalog, podobno jechała po pijanemu. Jak sama twierdzi, nie piła, tylko oblewała maturę. W odwiecznym sporze o narodowość artystki Ewa wreszcie opowiedziała się po właściwej stronie.

• To było najbardziej spektakularne otwarcie modnego miejsca, jakie stolica widziała na przestrzeni 10 lat. Z pompą otworzył się Dom Mody VitkAc. Goście dopisali jak nigdy. Przybyły zarówno Elżbieta Penderecka, jak i Jolanta Rutowicz. Pierwsza po to, by uświetnić i zaszczycić, a druga nie wiadomo po co.

• Powoli opada kurz po debiucie Hanny Smoktunowicz w odświeżonej „Panoramie”. Jest elegancko, seksownie i światowo. Hania mówiła, że tęskniła, część pracowników podobno też. Inni patrzą na Hankę tak jak personel Okęcia na drugi egzemplarz samolotu Tu-154M. Wszyscy zastanawiają się, kiedy znowu wyleci.

• Jest takie powiedzenie – kto w młodości nie był punkiem albo przynajmniej rastafarianinem, ten na starość będzie świnią albo budowniczym autostrad. I ono znajduje świetną ilustrację w biografii legendy krajowego undergroundu Roberta Brylewskiego, zatytułowanej „Kryzys w Babilonie”. Kryzys, jak wiemy, minął, a Babilon obiecał nie bojkotować Euro.

Polityka 22.2012 (2860) z dnia 30.05.2012; Kultura; s. 85
Oryginalny tytuł tekstu: "Reklama"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Niezbędnik

Prawda według filozofów

Prawda jest cechą zdania. Po prostu. Jej przeciwieństwem jest fałsz. Zdanie może być prawdziwe, fałszywe albo nie wiadomo jakie. Tylko jak to stwierdzić? Dzięki czemu mamy pewność, że o jednych zdaniach daje się powiedzieć, że są prawdziwe lub fałszywe, a o innych nie?

Magdalena Środa
04.04.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną