Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Demon

Mea pulpa

Pomimo zakończenia romansu z Dodą, załamania kariery telewizyjnej oraz zaprzestania publicznej dezintegracji Biblii kariera Adama Darskiego nie staje w miejscu. Okazało się, że wokalista będzie twarzą nowego napoju energetycznego o nazwie Demon. Będzie się go spożywało, żeby nie piekło. Podobno niebo w gębie.

Magda Mielcarz, kobieta o twarzy lekko zepsutego anioła, została kobietą roku według pisma „Glamour”. Nie bardzo wiemy za co, ale warto czytelnikom przybliżyć mechanizmy tego typu sukcesów. Kobietą roku, najlepiej ubranym człowiekiem roku, generalnie laureatem zostaje osoba, która ma czas, zgodzi się na sesję zdjęciową i przyjdzie odebrać nagrodę. Jeśli przy okazji coś jeszcze robi, to też fajnie.

• Oto wydarzenie tygodnia. W sennym i przewidywalnym programie „Pytanie na śniadanie” doszło ostatnio do ostrego dyskursu zielarskiego. Prof. Mariusz Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Uzależnień zarzucił prowadzącej Agnieszce Szulim, że poza kamerami przyznała się do palenia marihuany od 15 lat. Szulim podobno grozi eksmisja. Znowu przyszły w TVP takie czasy, że wyrzucają za prawdę.

• Nasza mała nadzieja białych w Hollywood, czyli Iza Miko, wyjechała na europejskie tournée mające na celu zaprezentowanie światu nowego narzeczonego aktorki. Pan nazywa się Luis Astorquila, jest finansistą i przy okazji poważną inwestycją Izy. Podobno jest o niego tak zazdrosna, że nie pozwala mu rozmawiać z nikim innym, tylko ze sobą. Tym samym wyczuwamy, że dla Luisa będzie to lokata krótkoterminowa.

• Jest mała iskierka nadziei na przekazanie pałeczki następnym pokoleniom. Pojawił się drugi po Piotrze Kędzierskim autor, który kuma, o co chodzi w talk-show. To Łukasz Jakóbiak, który w Internecie prowadzi program „20 metrów kwadratowych Łukasza”. Rzecz dzieje się w kawalerce autora, do której sprasza on celebrytów i pokazuje namacalnie, jakie życie ich czeka, jeżeli do niego nie przyjdą.

• Między nami mówiąc, był to program nudny, drętwy, przegadany i gdyby nie Nergal w komisji, nikt by tego nie oglądał. „The Voice of Poland” – dzieło tak zwanej telewizji publicznej w rozsypce. Władze tejże ogłosiły, że drugiej edycji widowiska nie będzie. Znając kondycję firmy, sugerujemy raczej talent show poszukujący dobrego księgowego. Albo adwokata.

• W minionym tygodniu swe 45 urodziny świętowała muza Polski powiatowej, wokalistka Szazza, znana także jako Magdalena Pańkowska. Szazza była najsłynniejszą wykonawczynią nurtu disco polo, a jej sesja dla magazynu „Playboy” była swego czasu popularniejsza niż Biblia. Obecnie artystka odpoczywa od muzyki w USA. Życzymy jak najdłuższego wypoczynku.

• To jest news godny miejsca na naszych łamach. Do Kabaretu Moralnego Niepokoju, najlepszego obecnie składu zabawnych humorystów, dołączyła aktorka Magda Stużyńska. Jej poprzedniczka wybrała rolę celebrytki, co przypieczętowała rozebraniem się dla pisma. Magda znana była głównie z roli Marcysi w serialu „Złotopolscy”, a następnie głównie z roli osoby, która już nie gra Marcysi.

• Do powrotu na scenę szykuje się była małżonka Michała Wiśniewskiego o tajemniczym nazwisku Magda Famme. Magda była żoną wokalisty w czasach, kiedy dołączał on nowe żony do nowo wydanych płyt. Magda poinformowała media, że jej powrót oraz nowy album będzie ją kosztował 200 tys. zł. Czyli już można śmiało powiedzieć, że się nie opłaci.

• Hitem sobotnich wieczorów okazał się nie program „X Factor”, nie „Bitwa na głosy”, tylko serial „Komisarz Alex”. Przygody łódzkich policjantów i ich psa oglądało co tydzień blisko 4 mln widzów. Z demografii widowni wynika, że serial cieszył się olbrzymim powodzeniem w zakładach karnych. Tamtejsi lokatorzy nie mogli się nadziwić, że pies może grać rolę psa.

• Laureatem festiwalu Top Trendy 2012 został Kamil Bednarek i jego zespół Star Guard Muffin. Bednarek wyrasta nam na gwiazdę multitelewizyjną. Zaczął karierę w TVN w programie „Mam talent”, rozwinął ją w „Bitwie na głosy” w TVP, a podsumował w Polsacie podczas festiwalu. Teraz o tym wszystkim opowie w Comedy Central.

Polityka 23.2012 (2861) z dnia 06.06.2012; Kultura; s. 103
Oryginalny tytuł tekstu: "Demon"
Więcej na ten temat

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Pięć dziwactw polskiej polityki. To dlatego czeka nas zapewne dreszczowiec dekady

Nasza krajowa polityka, choć wydaje się na co dzień zwyczajna i banalna, ma jednak swoje wyraziste cechy, może i dziwactwa – w skali europejskiej i nie tylko. Te znaki szczególnie mocno się ujawniają i będą wpływać na kluczowe wydarzenia, także na wybory 9 czerwca i prezydenckie. Oto kilka z takich osobliwości.

Mariusz Janicki
16.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną