Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kultura

Morderstwo, gadający pies i dziewczyny z Nowego Jorku

Wakacyjny plan B? Dobre seriale!

Elijah Wood z tytułowym psem „Wilfredem” na smyczy. Elijah Wood z tytułowym psem „Wilfredem” na smyczy. Fox / materiały prasowe
Oczywiście życzymy wszystkim wspaniałej, wakacyjnej pogody. Zawsze jednak warto mieć plan B: dobre seriale.
W „Dochodzeniu” śledczy zmagać się będą z konsekwencjami własnych błędów oraz podejrzeniami o nielojalność i zdradę.Fox/materiały prasowe W „Dochodzeniu” śledczy zmagać się będą z konsekwencjami własnych błędów oraz podejrzeniami o nielojalność i zdradę.
„Dziewczyny” to serial lekko niesmaczny, tragikomiczny i dziewczyński.HBO/materiały prasowe „Dziewczyny” to serial lekko niesmaczny, tragikomiczny i dziewczyński.

Pies i jego pan

Wilfred, sezon 1, emisja: FOX, start: 11 lipca, godz. 21.00 (po dwa odcinki)

W połowie miesiąca, dla odprężenia – komedia o wrażliwym, szukającym szczęścia trzydziestolatku, któremu doradza w życiowych kwestiach znacznie mniej wrażliwy, za to pozbawiony zahamowań i wyzwolony z okowów politycznej poprawności pies sąsiadki, tytułowy Wilfred. Inteligentne i zabawne, nie tylko dla fanek wielkich oczu, znanego z roli Froda w ekranizacji „Władcy pierścieni” Tolkiena, Elijaha Wooda.

Ocena: 4/6

*

Zwyczajne morderstwo

Dochodzenie, sezon 2, emisja: Fox Life, start: 4 lipca, godz. 22.00

Na dobry początek lipca – „Dochodzenie”, czyli najbardziej skandynawski z amerykańskich seriali kryminalnych, uwodzący deszczowym klimatem Seattle, codziennością pokazywanych sytuacji, wiarygodną psychologią postaci i oryginalnie napisaną (i świetnie zagraną) parą śledczych. W drugim sezonie wreszcie odkryty zostanie morderca nastoletniej Rosie Larsen. Zanim jednak to nastąpi, śledczy zmagać się będą nie tylko z konsekwencjami własnych błędów, ale też z podejrzeniami o nielojalność i zdradę, polityka pokaże swoje bezwzględne oblicze, do akcji wejdzie wielki biznes i polska mafia pod wodzą Janka Kovarskiego. Kilka z 13 godzinnych odcinków, podobnie jak w pierwszym sezonie, wyreżyserowała Agnieszka Holland.

Ocena: 5/6

*

Dziewczyny z Nowego Jorku

Dziewczyny, sezon 1, emisja: HBO, start: 30 lipca, godz. 23.00

A na koniec miesiąca: współczesna kryzysowa wersja „Seksu w wielkim mieście”. Napisany i wyreżyserowany przez 27-letnią Lenę Dunham (gra także główną bohaterkę) skromny serial o jej rówieśniczkach, czterech przyjaciółkach. Marzą o życiu w stylu glamour, rzeczywistość jednak nie chce naśladować serialu: kolejne bezpłatne staże, które raczej nigdy się nie skończą umową o pracę, niesatysfakcjonujący seks z niedojrzałymi facetami, który raczej nie doprowadzi do sensownego związku, ukochane miasto, które raczej ich nie chce. Lekko niesmaczny, tragikomiczny i dziewczyński.

Ocena: 4/6

Polityka 27.2012 (2865) z dnia 04.07.2012; Afisz. Premiery; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Morderstwo, gadający pies i dziewczyny z Nowego Jorku"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Świat

Rosyjscy janusze idą na wojnę. Wygrają ją dla Putina?

Rosjanie odkryli cudowną broń, którą pokonają Ukrainę, a raczej – pardon – zrealizują cele Specjalnej Operacji Wojskowej. Tą bronią są kuźmicze.

Adam Grzeszak
24.11.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną