Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kultura

Zabij ojca!

Komputerowe granie w zabijanie - niebezpieczne?

Firmy wypuszczają kolejne wojenne tytuły. Doszło już nawet do tego, że gry komputerowe mają swoje muzea. Firmy wypuszczają kolejne wojenne tytuły. Doszło już nawet do tego, że gry komputerowe mają swoje muzea. Itar-Tass / Forum
Kiedyś czytało się powieści wojenne, dziś gra się w gry wojenne. Co za różnica, czy na szachownicy bije się pionek przeciwnika, czy na ekranie strzela do komputerowej postaci? A jednak to zupełnie inna gra, co zauważyli uczeni, a ostatnio także pisarze.
Powieść Kariny Obary pojawiła się na rynku w ubiegłym roku. Oparta na autentycznej historii, trafiła w jeden z najbardziej palących problemów wychowawczych z „pokoleniem w sieci”.materiały prasowe Powieść Kariny Obary pojawiła się na rynku w ubiegłym roku. Oparta na autentycznej historii, trafiła w jeden z najbardziej palących problemów wychowawczych z „pokoleniem w sieci”.

Fabuła powieści „Gracze” jest prosta. Dwóch uzależnionych od gier wideo chłopców morduje ojca i matkę kolegi, a dziennikarka śledcza lokalnej gazety stara się dociec, dlaczego to zrobili. Rozmawia z nimi, z rodzicami, z naczelnikiem więzienia, z kolegami. Niby wie wszystko, a mimo to jest to dla niej niepojęte. Niczego im nie brakowało. Uczyli się nie najgorzej. Jeden z nich jest z solidnego domu. Ojciec – menedżer w branży farmaceutycznej – wymagał od syna i córki porządku.

Polityka 28.2012 (2866) z dnia 11.07.2012; Kultura; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Zabij ojca!"
Reklama