Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kultura

Odpustowy kaznodzieja

Mea pulpa

Adam Nergal Darski nie schodzi z medialnego olimpu. Ostatnio burzę w mediach wywołało wspólne zdjęcie lidera Behemotha z księdzem Adamem Bonieckim. Szybko zareagował na ten fakt ojciec Wojciech Cejrowski, domagając się dla niego ekskomuniki. Bez echa. Widocznie Kościół też woli jasełkowego satanistę niż odpustowego kaznodzieję.

• Starsi mistrzowie wracają do telewizji. Na pohybel młodym nic niewiedzącym. W kanale Tele 5 program „Hit Explorer” poprowadzi ojciec chrzestny punk rocka, Marek Wiernik. Marek przyjrzy się muzyce rozrywkowej, począwszy od lat 60. Porozmawia z autorami „Bogurodzicy” i „Witaj majowa jutrzenko”.

• Ukazała się biografia aktora Jerzego Radziwiłowicza. Rzecz czyta się świetnie. Pan Jerzy okazuje się niezwykłym obserwatorem świata obok. Brytyjskiego aktora, z którym grał u Kieślowskiego w filmie „Bez końca”, którego wszyscy zapamiętali z owłosionych pośladków, on poznał po blisko 30 latach. Nie dość, że w teatrze w Szwajcarii, to jeszcze grającego tyłem.

• To się nazywa niespodzianka. Aktorka Olga Bołądź jest w ciąży. Mało tego, jest to jedna z pierwszych ciąż, która nie napiera na nas z okładek, wywiadów, rozkładówek i telewizji śniadaniowych. Szykuje się mądre dziecko.

• Kolejny dobry news płynie do nas z Hollywood. Nasz prawie rodak Robert Burnejka, znany jako Hardcorowy Koksu, zagra w filmie „Dracula 2013”. Będzie to historia wojskowych archeologów, którzy w nazistowskiej łodzi podwodnej odkrywają niesamowicie durny pomysł na film.

• Wszystko wskazuje, że po głośnym rozstaniu z Edytą H., pierwszą damą polskiej opery, Mariusz Treliński ma już zastępstwo. W swym najnowszym spektaklu „Manon Lescaut” Pucciniego reżyser obsadził wokalistkę znaną jako Ramona Ray. Ramona jest znana z tego, że jest znana jako wokalistka, której nikt nie zna.

• Skrzyżowanie Matejki z Oscarem Wilde’em, czyli rysownik Andrzej Mleczko, został stałym felietonistą rozgłośni RMF FM. W każdy wtorek Andrzej będzie komentował informacje w felietonie „Tydzień z kreską”. Gratulujemy. Jak kiedyś pisała Manuela Gretkowska: „Czy jest coś, co rozdziela rozsądek od paranoi? Owszem, kreska uśmiechu”.

• Huragan Sandy zbiera żniwo także i u nas. Na skutek porywistych wiatrów z programu „Dzień Dobry TVN” wylecieć mają Bartosz Węglarczyk, Magda Mołek i ten Robert o trudnym nazwisku. Węglarczyk w jednym z wywiadów wyznał, że od dziecka marzył, by zagrać w „Przeminęło z wiatrem”. No i się spełniło.

• Z nową ramówką pod batutą Michała Figurskiego rusza kanał muzyczny Rebel TV. Swoje programy autorskie będą mieli tam znany i ceniony Piotr Metz i podobno znany i ceniony Piotr Szarłacki. Ten ostatni prosto z anteny i studia Antyradia. Średni udział stacji w rynku wynosił ostatnio 0,01. Życzymy mniej zer zarówno w wynikach, jak i na antenie.

• Po raz czternasty rozdano Feliksy Warszawskie, nagrody teatralne przyznawane przez środowisko środowisku. W tym roku uhonorowano między innymi Agatę Kuleszę, Mariusza Bonaszewskiego i Włodzimierza Pressa. Ten ostatni, jak sam powiedział, dostał i nominację, i nagrodę pierwszy raz w swoim życiu. Wcześniej dostał kilkukrotnie, ale wyłącznie w czołg.

• Szykuje się kolejne wielkie pożegnanie w serialu „M jak miłość”. Po 12 latach grania Małgorzaty Mostowiak z produkcją żegna się Joanna Koroniewska. Jej postać ma grać dalej znana z serialu „Majka” Joanna Osyda. Zamiana postaci ma się odbyć w sposób dość nietypowy. Któregoś dnia Małgorzata zorientuje się, że nie jest sobą.

• W niebanalny sposób swój nowy album „Psychocountry” reklamuje Maciej Maleńczuk. W mediach pojawił się teledysk do piosenki „Sprzedaj mnie faktowi”, w którym wokaliście towarzyszy osoba płci damskiej kompletnie nieodziana. Skandal grubymi nićmi szyty kupiły wszystkie brukowce, od „Faktu” po „Rzeczpospolitą”.

• Niesamowitą sensację odkryły media w ubiegłym tygodniu. Okazało się, że hollywoodzka gwiazda Angelina Jolie jest zachwycona naszą dziennikarką i czasami aktorką (albo na odwrót), czyli Anią Wędzikowską. Powiedziała jej, cytuję: „Ale jesteś piękna”. To niesamowite i takie budujące. Co prawda nie ma na to świadków, a Ani przy tym nie było, ale cieszymy się, że nas o tym poinformowała.

Polityka 45.2012 (2882) z dnia 07.11.2012; Kultura; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Odpustowy kaznodzieja"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Niezbędnik

Prawda według filozofów

Prawda jest cechą zdania. Po prostu. Jej przeciwieństwem jest fałsz. Zdanie może być prawdziwe, fałszywe albo nie wiadomo jakie. Tylko jak to stwierdzić? Dzięki czemu mamy pewność, że o jednych zdaniach daje się powiedzieć, że są prawdziwe lub fałszywe, a o innych nie?

Magdalena Środa
04.04.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną