Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Odpustowy kaznodzieja

Mea pulpa

Adam Nergal Darski nie schodzi z medialnego olimpu. Ostatnio burzę w mediach wywołało wspólne zdjęcie lidera Behemotha z księdzem Adamem Bonieckim. Szybko zareagował na ten fakt ojciec Wojciech Cejrowski, domagając się dla niego ekskomuniki. Bez echa. Widocznie Kościół też woli jasełkowego satanistę niż odpustowego kaznodzieję.

• Starsi mistrzowie wracają do telewizji. Na pohybel młodym nic niewiedzącym. W kanale Tele 5 program „Hit Explorer” poprowadzi ojciec chrzestny punk rocka, Marek Wiernik. Marek przyjrzy się muzyce rozrywkowej, począwszy od lat 60. Porozmawia z autorami „Bogurodzicy” i „Witaj majowa jutrzenko”.

• Ukazała się biografia aktora Jerzego Radziwiłowicza. Rzecz czyta się świetnie. Pan Jerzy okazuje się niezwykłym obserwatorem świata obok. Brytyjskiego aktora, z którym grał u Kieślowskiego w filmie „Bez końca”, którego wszyscy zapamiętali z owłosionych pośladków, on poznał po blisko 30 latach. Nie dość, że w teatrze w Szwajcarii, to jeszcze grającego tyłem.

• To się nazywa niespodzianka. Aktorka Olga Bołądź jest w ciąży. Mało tego, jest to jedna z pierwszych ciąż, która nie napiera na nas z okładek, wywiadów, rozkładówek i telewizji śniadaniowych. Szykuje się mądre dziecko.

• Kolejny dobry news płynie do nas z Hollywood. Nasz prawie rodak Robert Burnejka, znany jako Hardcorowy Koksu, zagra w filmie „Dracula 2013”. Będzie to historia wojskowych archeologów, którzy w nazistowskiej łodzi podwodnej odkrywają niesamowicie durny pomysł na film.

• Wszystko wskazuje, że po głośnym rozstaniu z Edytą H., pierwszą damą polskiej opery, Mariusz Treliński ma już zastępstwo. W swym najnowszym spektaklu „Manon Lescaut” Pucciniego reżyser obsadził wokalistkę znaną jako Ramona Ray. Ramona jest znana z tego, że jest znana jako wokalistka, której nikt nie zna.

• Skrzyżowanie Matejki z Oscarem Wilde’em, czyli rysownik Andrzej Mleczko, został stałym felietonistą rozgłośni RMF FM. W każdy wtorek Andrzej będzie komentował informacje w felietonie „Tydzień z kreską”. Gratulujemy. Jak kiedyś pisała Manuela Gretkowska: „Czy jest coś, co rozdziela rozsądek od paranoi? Owszem, kreska uśmiechu”.

• Huragan Sandy zbiera żniwo także i u nas. Na skutek porywistych wiatrów z programu „Dzień Dobry TVN” wylecieć mają Bartosz Węglarczyk, Magda Mołek i ten Robert o trudnym nazwisku. Węglarczyk w jednym z wywiadów wyznał, że od dziecka marzył, by zagrać w „Przeminęło z wiatrem”. No i się spełniło.

• Z nową ramówką pod batutą Michała Figurskiego rusza kanał muzyczny Rebel TV. Swoje programy autorskie będą mieli tam znany i ceniony Piotr Metz i podobno znany i ceniony Piotr Szarłacki. Ten ostatni prosto z anteny i studia Antyradia. Średni udział stacji w rynku wynosił ostatnio 0,01. Życzymy mniej zer zarówno w wynikach, jak i na antenie.

• Po raz czternasty rozdano Feliksy Warszawskie, nagrody teatralne przyznawane przez środowisko środowisku. W tym roku uhonorowano między innymi Agatę Kuleszę, Mariusza Bonaszewskiego i Włodzimierza Pressa. Ten ostatni, jak sam powiedział, dostał i nominację, i nagrodę pierwszy raz w swoim życiu. Wcześniej dostał kilkukrotnie, ale wyłącznie w czołg.

• Szykuje się kolejne wielkie pożegnanie w serialu „M jak miłość”. Po 12 latach grania Małgorzaty Mostowiak z produkcją żegna się Joanna Koroniewska. Jej postać ma grać dalej znana z serialu „Majka” Joanna Osyda. Zamiana postaci ma się odbyć w sposób dość nietypowy. Któregoś dnia Małgorzata zorientuje się, że nie jest sobą.

• W niebanalny sposób swój nowy album „Psychocountry” reklamuje Maciej Maleńczuk. W mediach pojawił się teledysk do piosenki „Sprzedaj mnie faktowi”, w którym wokaliście towarzyszy osoba płci damskiej kompletnie nieodziana. Skandal grubymi nićmi szyty kupiły wszystkie brukowce, od „Faktu” po „Rzeczpospolitą”.

• Niesamowitą sensację odkryły media w ubiegłym tygodniu. Okazało się, że hollywoodzka gwiazda Angelina Jolie jest zachwycona naszą dziennikarką i czasami aktorką (albo na odwrót), czyli Anią Wędzikowską. Powiedziała jej, cytuję: „Ale jesteś piękna”. To niesamowite i takie budujące. Co prawda nie ma na to świadków, a Ani przy tym nie było, ale cieszymy się, że nas o tym poinformowała.

Polityka 45.2012 (2882) z dnia 07.11.2012; Kultura; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Odpustowy kaznodzieja"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Rynek

Strefy czystego transportu: obalamy mity. Miasta się boją, prawica broni kopcących aut

Prawica bierze w obronę stare kopcące auta. Liczy, że dzięki walce ze strefami czystego transportu może zdobyć sporo głosów.

Cezary Kowanda
20.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną