Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Hit

Mea pulpa

Szykuje się hit w polskim kinie. Już wkrótce premiera nowej komedii Juliusza Machulskiego zatytułowanej „Ambassada”. Historia opowiada o parze młodych ludzi, którzy odkrywają sekret możliwości podróży w czasie. Przenoszą się do Niemiec w 1939 r. i poznają tam Więckiewicza i Nergala. Jeden, prosto z planu „Wałęsy”, gra Hitlera, a drugi Ribbentropa. Jeśli mu się tylko wąsy nie pomylą, to będzie ewidentnie rok Więckiewicza.

Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji TVN, wystąpi w jednym z odcinków serialu „Czas honoru” w telewizyjnej Dwójce. Swoją rolę wylicytował na aukcji podczas imprezy „Gwiazdy dobroczynności”. Świetny ruch. Każda okazja jest dobra, żeby zepsuć konkurencji oglądalność.

• Poznaliśmy jurorów muzycznego show zatytułowanego „The voice of Poland”. Zostali nimi Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska, Marek Piekarczyk oraz Baron i Thomson z zespołu Afromental. Program będzie obecny na antenie Dwójki przez 12 tygodni. Miejmy nadzieję, że przez ten czas ludzie zdążą sobie przypomnieć, kim był Marek Piekarczyk.

• Zmiany w tanecznym show Polsatu zatytułowanym „Tylko taniec”. Nową prowadzącą została tancerka Anna Głogowska. Stacja zrezygnowała też z usług barwnej jurorki Krystyny Mazurówny. Podobno powodem był jurajski wiek tancerki. Szkoda. Nieliczne osoby w telewizji potrafią tak jak ona pokazać, że starość to nic innego, jak tylko ciąg dalszy młodości.

• Program „Perfekcyjna pani domu” okazał się najbardziej wpływowym programem już nie tylko minionego roku. W stacji iTV powstał właśnie nowy show zatytułowany „Perwersyjna pani domu”. Poprowadzi go podobno znana i niegrzeczna Magdalena Godlewska. Wszystko jest podobne do oryginału, tylko w odwrotnej kolejności. Na koniec zamiast porządku jest niezły bajzel.

• Trwa ofensywa nowych, młodych autorów w Internecie. Po sukcesie Łukasza Jakóbiaka i jego programu „20 m2 Łukasza” pojawiła się nowa oferta. Niejaka Gosia Boy, redaktor naczelna portalu Kimono.pl, uruchomiła program zatytułowany „Small Talk”. Całość realizowana jest za pomocą komórek. Życzymy powodzenia oraz gości, którzy też potrafią ich używać.

• To jest afera, która może zatrząść posadami krajowego szoł biznesu, ale nie tylko. Okazało się, że tak zwane polskie modelki można było zamawiać przez telefon i Internet w różne zakątki zarówno kraju, jak i świata. Pojawiają się pierwsze nazwiska, zdjęcia oraz ceny. Centralną postacią sprawy jest podobno córka lidera Lady Pank. Tata nabrał wody w usta, a powszechnie wiadomo, że to nie jest jego ulubiony płyn.

• Jest wreszcie radosny i pozytywny news. Aktorka Julia Kamińska, znana głównie z serialu „Brzydula”, wychodzi za mąż. Mało tego, wychodzi za mąż za własnego scenarzystę Piotra Jaska. O ślubie napisali wszyscy, zdjęcie pierścionka zaręczynowego mieli nieliczni, a listę gości weselnych tylko wybrani. Niestety, o niczym nie wiedzieli sami zainteresowani. I znowu życie udowodniło, że scenarzyści są zbędni.

Marek Raczkowski w niezwykłym uniesieniu promuje swą książkę zatytułowaną „Książka, którą napisałem, aby mieć na dziwki i narkotyki”. Rysownik wyznał ostatnio, że regularnie odwiedza burdele oraz że kręci go na maksa Monika Olejnik. Niestety, nikt tego nie podchwycił, bo oba newsy były zbyt szokujące.

• Tego jeszcze nie było. W Warszawie odbyły się wybory... Miss Kosmetyczek. W hotelu Sheraton. Całość nazywała się Diamentowa gala 2013 i uświetnili ją swą obecnością Monika Richardson, Marzena Rogalska, Renata Dancewicz i Robert Korzeniowski. Gratulacje. Zachowanie twarzy to czasem bolesne zajęcie.

• Ta wiadomość niektórych ucieszy, a innych zmrozi. Joanna Koroniewska została nową twarzą lodów Koral. Miniony rok był ewidentnie rokiem aktorki, a to głównie za sprawą kryzysu w związku z partnerem Maciejem Dowborem. Teraz przy takiej ilości lodów w rodzinie jest szansa na ograniczenie kręcenia własnych na boku.

Polityka 05.2013 (2893) z dnia 29.01.2013; Kultura; s. 85
Oryginalny tytuł tekstu: "Hit"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Wydania specjalne

Przybywa dzieci, które nie chcą żyć

O problemach psychicznych najmłodszych opowiada Lucyna Kicińska z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Joanna Cieśla
09.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną