Kultura

Bogini zza ekranu

Megan Ellison - zbawczyni kina artystycznego?

Megan Ellison ryzyka się nie boi i w Hollywood stosuje strategie typowe dla przedsiębiorców z Doliny Krzemowej. Megan Ellison ryzyka się nie boi i w Hollywood stosuje strategie typowe dla przedsiębiorców z Doliny Krzemowej. Marion Curtis / BEW
W Hollywood mówi się, że Megan Ellison, producentka „Wroga numer jeden” i „Mistrza” zbawi artystyczne kino. Choć ma dopiero 26 lat, włożyła już ponad 100 mln dol. w przemysł filmowy. A to dopiero początek.
„Mistrz” Paula Thomasa Andersona.materiały prasowe „Mistrz” Paula Thomasa Andersona.

Modny klub w Hollywood. Wieczór. W strefie dla vipów bogata dziedziczka sączy szampana, stojąc w kusej sukience i rozmawiając ze znajomymi. Wśród nich same sławy. W tle wpływowi producenci, agenci i menedżerowie załatwiają interesy i umawiają się na biznesowe lunche. Jeszcze tej nocy w Internecie będzie można znaleźć informację o tym, jakiej marki sukienkę miała na sobie dziewczyna i czy na pewno była pod nią bielizna, a także: co piła, co brała i czy Robert Pattinson śmiał się z jej żartów.

Polityka 07.2013 (2895) z dnia 12.02.2013; Ludzie i style; s. 86
Oryginalny tytuł tekstu: "Bogini zza ekranu"

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Patrząc na Chiny

Im bliżej końca XX w., tym Chiny częściej przypominały się Zachodowi, Zachód ma jednak nieodmiennie kłopoty ze zrozumieniem Chińczyków. Jakie są te Chiny w oczach Zachodu?

Krzysztof Kardaszewicz
13.04.2021