Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Kultura

Pradziadek własnej muzyki

Jubileuszowy wywiad z Krzysztofem Pendereckim

Krzysztof Penderecki: Chciałbym napisać operę dla dzieci, a dokładniej – opracować na nowo swoją ilustrację sprzed lat do bajki Ewy Szelburg-Zarembiny „Najdzielniejszy z rycerzy”. Krzysztof Penderecki: Chciałbym napisać operę dla dzieci, a dokładniej – opracować na nowo swoją ilustrację sprzed lat do bajki Ewy Szelburg-Zarembiny „Najdzielniejszy z rycerzy”. Jacek Bednarczyk / PAP
Rozmowa z Krzysztofem Pendereckim o jego jubileuszu, modzie i hipsterach sprzed lat.
Krzysztof Penderecki na XIII Festiwalu Gwiazd w Gdańsku, 2008 r.Akumiszcza/Wikipedia Krzysztof Penderecki na XIII Festiwalu Gwiazd w Gdańsku, 2008 r.

Krzysztof Penderecki 23 listopada skończy 80 lat.

Urodziny będzie obchodził w Warszawie – to ostatni dzień poświęconego mu festiwalu (od 17 listopada), na którym wystąpią m.in. Anne-Sophie Mutter, Arto Noras, Ivan Monighetti, Daniel Müller-Schott, a Sinfonią Varsovią dyrygować będą Krzysztof Urbański, Charles Dutoit i Valery Gergiev. Repertuar – od „Psalmów Dawida” i „Trenu” po „Siedem bram Jerozolimy”.

Polityka 46.2013 (2933) z dnia 12.11.2013; Kultura; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Pradziadek własnej muzyki"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021