Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Cudowne dziecko

Mea pulpa

To był w minionym tygodniu temat dyżurny show-biznesu. Ewa Farna, cudowne dziecko Polski, Czech i Słowacji, zasiadła chwilowo na fotelu polskiego jurora „X Factor”. Potem okazało się, że to nieprawda. A kolejną chwilę potem, że znowu prawda, tylko nie cała. I tak programy szukające talentów objawiają swoje. To się chyba nazywa czeski błąd.

• Na okładce dwutygodnika „VIVA!” wielka niespodzianka. Razem z dużo mniejszą niespodzianką. Ryszard Kalisz i jego pierworodny syn Ignacy. Ryszard jest szczęśliwy, Ignacy nie ma innego wyjścia.

• To jest wydarzenie filmowe wielkiego kalibru. Mariusz Pudzianowski, znany także jako Dominator, Pyton lub Pudzilla, zagra w filmie. Strongman i wojownik wcieli się w postać księdza w produkcji Grzegorza Królikiewicza zatytułowanej „Sąsiady”. Towarzyszyć mu będą Anna Mucha, Katarzyna Herman i Jacek Poniedziałek. Też uważamy, że Dominator to dobry pseudonim dla księdza.

Edyta Górniak ostatnio dość intensywnie opłakuje w internecie odejście bliskich jej osób. Co jest gestem pięknym, ale i dość publicznym. W minionych dniach płakała po amerykańskim aktorze Paulu Walkerze, znanym z sagi „Szybcy i wściekli”. Co jest gestem pięknym, ale i dziwnym. Gdyby zabrakło okazji, podpowiadamy, że nie żyją też Brando, Chaplin i Holoubek.

• Oto zniknięcie, które dość boleśnie i bez ogródek mówi nam o czasach, w których żyjemy. Z dnia na dzień zniknęło ogólnopolskie radio Eska Rock. W jego miejsce pojawiło się radio VOX grające muzykę disco polo. Z tą zamianą jest jak z sukcesem reality show „Ekipa z Warszawy”. Tak niewiele trzeba, żeby Polska znowu była Polską.

• Tego nie spodziewał się nikt. W jednym z wywiadów aktor Filip Bobek narzeka, że został aktorem. Przyjrzeliśmy się uważnie filmografii aktora i szybko doszliśmy do wniosku, że ma rację.

• Dobiegły końca kolejne serie programów nazywanych przewrotnie talent shows. Trzecią edycję „The Voice of Poland” wygrał Mateusz Ziółko, który był wcześniej zarówno w „Mam talent!”, jak i „X Factor”. Program „Got To Dance” z kolei wygrał Michał Kaczorowski, wcześniej uczestnik „Mam talent!” i „You Can Dance”. Rodzi się ciekawe pytanie. Kto ma mniejszy talent, uczestnicy czy jurorzy?

• W Teatrze Powszechnym odbyła się niezwykła premiera. Kwartet aktorski Montownia plus Monika Fronczek zaprezentowali brawurową inscenizację „Trzech muszkieterów” w nieco skompresowanej wersji. Każdy, kto nigdy nie czytał trylogii Aleksandra Dumasa, w celu pozyskania pełniejszego obrazu powinien jak najszybciej nie czytać dalej.

Andrzej Turski odchodzi z „Panoramy”. Człowiek, którego głos powodował, że nawet złe wieści były dobre, rezygnuje, jak sam twierdzi, z powodu wieku. Na szczęście będzie prowadził jeszcze program „7 dni świat”. Rozumiemy temat. W pewnym wieku łatwiej jest dźwigać problemy świata niż ojczyzny.

• Oto dowód męstwa, odwagi i wiecznego optymizmu. Superprezenter Krzysztof Ibisz postanowił po raz trzeci wziąć ślub. Pomimo dwóch porażek Krzysztof jest zdecydowany. Jego wybranką jest Patrycja, już też prawie Ibisz. Para czeka tylko na moment, w którym pan młody osiąg­nie pełnoletniość.

• Bezpieczna przyszłość naszego kraju jest w dobrych rękach. Krzysztof Rutkowski, detektyw, pop star, celebryta, został ojcem. Krzysztof junior przyszedł na świat kilka dni temu i dzielny tata już postawił przed nim pierwsze zadanie. Krzyś w przyszłości przejmie moje interesy – oznajmił. Biedne dziecko. Zamiast do przedszkola to tak od razu do sądu.

Justyna Steczkowska wystąpiła ze swoim świeżo narodzonym synem na okładce świątecznego wydania dwutygodnika „Gala”. W środku wokalistka prawi: „Ja jestem i zawsze pozostanę muzykiem”. Zgadzamy się. Dziecko to świetny instrument. Promocyjny.

Polityka 50.2013 (2937) z dnia 10.12.2013; Kultura; s. 110
Oryginalny tytuł tekstu: "Cudowne dziecko"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Marek Kondrat dla „Polityki”: Już nie noszę ojczyźnianego plecaka

Rozmowa z Markiem Kondratem o potrzebie ucieczki z klatki ocen, roli czystego zachwytu w życiu i biznesie i o tym, dlaczego nie chodzi już do teatru.

Martyna Bunda
28.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną