Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Powstanie trwało 8 lat

Jana Komasy film o Powstaniu

Jan Komasa na planie „Miasta 44”. Jan Komasa na planie „Miasta 44”. Ola Grochowska
„Miasto 44” Jana Komasy wejdzie do kin w 2014 r., ale już od ośmiu lat jest jednym z najgłośniejszych polskich tytułów. Nie tylko dzięki tematowi, liczą się tu również wielki budżet i szeroka promocja.
Promocja zakłada wciąganie przyszłych widzów do tworzenia filmu, przez co jego produkcja przypomina trochę grę komputerową i zwiększa zaangażowanie przyszłej widowni.materiały prasowe Promocja zakłada wciąganie przyszłych widzów do tworzenia filmu, przez co jego produkcja przypomina trochę grę komputerową i zwiększa zaangażowanie przyszłej widowni.

Wieczór 1 sierpnia 2014 r. ma wyglądać w Warszawie tak: na Stadionie Narodowym, 70 lat i kilkadziesiąt minut po godzinie W, rozpocznie się projekcja „Miasta 44”, superprodukcji o powstaniu warszawskim. W lożach vipy z prezydentem Bronisławem Komorowskim na czele. Ale najważniejsi są inni widzowie – siedzą na trybunach i fotelach ustawionych na murawie. Tych na trybunach jest trochę ponad tysiąc, tych na fotelach – 10 tys.

Polityka 1.2014 (2939) z dnia 26.12.2013; Kultura; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Powstanie trwało 8 lat"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022