Kultura

Akt zemsty

Mea pulpa

Andrzej Iwańczuk / Reporter
To była afera międzynarodowa. Nieznane niemieckie koła narodowe ukradły koła Robertowi Lewandowskiemu. Wszystkie cztery, i to w jednym porsche, jednej nocy. Podobno w akcie zemsty za transfer do Bayernu Monachium. Niemcy kradną koła Polakowi. Ewolucja włączyła wsteczny bieg.
Polityka

• Oto wiadomość wesoła i smutna zarazem. Podczas wręczenia nagród o brawurowej nazwie Niegrzeczni 2014 w Chorzowskim, nomen omen, Centrum Kultury piosenkarka Doda pobiła prezenterkę Agnieszkę Szulim. W kiblu. Śmiało można powiedzieć, że polski show-biznes wreszcie dotarł do mety.

• Przez kilka dni groziło nam, że urośnie z tego sprawa życia lub śmierci. Hanna Lis zostawiła na wizji paczkę papierosów. Dzięki temu widzowie „Panoramy” mogli znowu zacząć palić, więc to prawie zbrodnia. O wszystkim tym Hania dowiedziała się z mediów. Tak jak wcześniej jej małżonek dzięki mediom dowiedział się, że na sesji fotograficznej powinien być fryzjer.

• Idąca jak burza TV Republika pozyskała nową siedzibę. Gratulujemy. Telewizja, która jest trochę jak smoleńskie audiotele, trochę jak radiowęzeł, a trochę jak harcerskie gry i zabawy, powinna mieć swoją siedzibę w Licheniu. Bo też do końca nie wiadomo, czy to kościół czy aquapark.

• Telewizja muzyczna MTV szykuje nowy hit zatytułowany „Dzieci z banku spermy”. Będzie to historia dziewczyny, która dowiaduje się, że jej ojcem jest anonimowy dawca spermy. W każdym kolejnym odcinku bohaterka poznaje swą kolejną siostrę lub brata. Za liczbę odcinków, jak w każdym porządnym domu, odpowiada tata.

• Miniony tydzień to zdecydowanie Mariusz Trynkiewicz Show. Rekordy w uwielbieniu dla postaci zbrodniarza bił „Super Express”, ewidentnie jego patron medialny. Dotychczas istniała opinia, że najlepsze seriale robi się na Woronicza. Brukowiec po raz kolejny udowodnił, że najlepsze seriale robi się na nienawiści.

• Robi się coraz dziwniej. Do europarlamentu wybierają się futbolista Maciej Żurawski, lekkoatletka Anna Jesień, siatkarz Michał Bąkiewicz, mistrzyni karate Marta Niewczas oraz uczestniczka „Tańca z gwiazdami” Anna Kalata. Nie bardzo wiadomo, czy to maraton, memoriał czy zwykła wioska. Tym razem mało olimpijska.

• Szykuje się spektakularny powrót. Mateusz Damięcki zagra główną rolę w teatralnym pastiszu słynnej książki „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. A wszystko to już w marcu w Teatrze Polonia. Cieszymy się. Od czasu filmu „Kochaj i tańcz” wiemy, że Mateusz jest świetny w pastiszach.

• To już nie była sprawiedliwość, ale nagabywanie, dręczenie i stalking. Zakończył się wreszcie ostatecznie proces: Ryszard Nowak z Komitetu kontra Nergal z Piekła rodem. Rzecz dotyczyła podarcia Biblii na koncercie w 2007 r. Sąd uznał ten fakt za „swoistą formę sztuki”. Ryszard też jest swoistą sztuką, tyle że ostatnio bez formy.

• Mamy medialną sensację miesiąca. Telewizja Polsat uruchamia kanał satelitarny o dumnej nazwie Disco Polo Music. Widzimy w tym jednak pewną logiczną sprzeczność. Albo disco polo, albo music.

• Oto ulubiony ostatnio temat brukowców. Bezkompromisowe media ujawniły, że Magda Gessler doczepia sobie włosy. Mało tego, doczepki są importowane, i to z Azji. Wielka mi rewelacja. Każdy, kto choć raz oglądał „Kuchenne rewolucje”, wie, że bohaterka lubi się doczepiać, właściwie do wszystkiego.

• W „Wysokich Obcasach Ekstra” wywiad z Karoliną Korwin-Piotrowską. Kobieta, której zawodowe CV od lat straszy pustkami, opowiada o tym, jak bardzo wyznacza standardy i kto się jej bardzo boi. Zabawna lektura. A najbardziej radosne w bohaterce jest to niezłomne bycie jedyną osobą, która traktuje siebie tak serio.

• To prawdziwy rekord. Olimpijski złoty skok Kamila Stocha oglądało ponad 11 mln widzów. Dotychczas rekordzistami oglądalności telewizyjnej byli Jan Paweł II w ojczyźnie i Whitney Houston w Sopocie. Z tą różnicą, że Kamilowi białe szaleństwo pomogło, a Whitney zaszkodziło.

• Oto dowód, że kariera w show-biznesie nigdy się nie kończy. Piosenkarka i literatka Mandaryna i aktor Jarek Jakimowicz zostali twarzami zębów. A dokładnie twarzami preparatu do wybielania zębów. Największym atutem takiego preparatu jest fakt, że jak człowiek sobie wybiela, to nie może śpiewać.

 

Polityka 8.2014 (2946) z dnia 18.02.2014; Kultura; s. 85
Oryginalny tytuł tekstu: "Akt zemsty"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Kameralnie i lokalnie. Oto finaliści 10. edycji Nagrody Architektonicznej

Przedstawiamy pięciu finalistów jubileuszowej 10. edycji Nagrody Architektonicznej POLITYKI. W tym roku wyjątkowo dokładamy do puli dodatkową piątkę najciekawszych ubiegłorocznych realizacji, aby nasi czytelnicy mogli wybrać z niej swojego faworyta.

Piotr Sarzyński
13.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną