Mea pulpa

Stonesi narodowi
Nie wiadomo, czy to plotki, marzenia, modlitwy czy pobożne życzenia. Spekuluje się, że na rocznicę wyborów czerwcowych do naszej ojczyzny przyjechać ma zespół Rolling Stones – i dać koncert na Stadionie Narodowym. Czy jest jakiś utwór Stonesów, który symbolicznie opisałby 25 lat transformacji? Jest. „Sticky Fingers”.
Christian Charriere/EAST NEWS

• Ruszyła telewizja dla ateistów. Czyli – co tu ukrywać – stale rosnącej grupy odbiorców. Racjonalista TV będzie na razie nadawał swoje programy w internecie, ale w przyszłości ma się pojawić na platformie satelitarnej. Racjonalizm, humanizm świecki i ateizm w telewizji? Mój Boże. Nareszcie.

• To był piłkarski hit krajowych wszech telewizji. Mecz Real Madryt–FC Barcelona. Suma pensji biegających po boisku przewyższała chyba budżet miasta Warszawy. Liczba goli – możliwości dwóch pokoleń zawodników polskiej kadry. Parafrazując słowa mojego dziadka z powstania: Czekałem, aż przestaną strzelać.

• Rozstrzygnięto konkurs na najbardziej medialne miasta. Wyniki są, jak to zwykle w Polsce, zatrważające. Na pierwszym miejscu znalazła się Warszawa, na drugim Leśna Góra, a na trzecim Grabina. Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie fakt, że oba miasta są wymysłem scenarzystów.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną