Kultura

Pora rapu

Hip-hop wraca do łask

Donatan i Cleo (w środku) – nasza reprezentacja na konkurs piosenki Eurowizji w 20 lat po pierwszym starcie Edyty Górniak. Donatan i Cleo (w środku) – nasza reprezentacja na konkurs piosenki Eurowizji w 20 lat po pierwszym starcie Edyty Górniak. Tomasz Urbanek/DDTVN / EAST NEWS
Wybór Donatana na polskiego reprezentanta w konkursie Eurowizji to symbol powrotu hip-hopu do łask mediów. Lecz pozycja gatunku jest taka, że już tego medialnego wsparcia nie potrzebuje.
Raper Pezet jest pierwszym polskim artystą, który zgromadził na Facebooku ponad milion osób.Piotr Jakubowski/materiały prasowe Raper Pezet jest pierwszym polskim artystą, który zgromadził na Facebooku ponad milion osób.

Utwór „My Słowianie” autorstwa Donatana – hiphopowego producenta z Krakowa – i wokalistki Cleo stał się największym hitem przełomu 2013 i 2014 r. W serwisie YouTube osiągnął imponujący wynik ponad 40 mln wyświetleń. Sukces przeboju zainspirował decydentów z Telewizji Polskiej do zaproszenia jego twórców, by reprezentowali Polskę w konkursie Eurowizji. Polskim artystom od lat nie udało się osiągnąć choćby przyzwoitego wyniku na tej imprezie.

Polityka 19.2014 (2957) z dnia 06.05.2014; Kultura; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Pora rapu"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Kuchciński, Terlecki: od hipisów do PiS-u

Niewielu polskich hipisów w uczesanym dorosłym życiu wybrało politykę. Ci, którzy zaszli najdalej – dzisiejszy marszałek i wicemarszałek Sejmu – zostali zatwardziałymi konserwatystami.

Agnieszka Sowa
26.01.2016