Kultura

Graj, anonim

BOKKA i inni tajemniczy artyści

BOKKA BOKKA Dariusz Kawka
Jedną z największych atrakcji sezonu festiwalowego jest BOKKA, polska grupa tworzona przez znanych muzyków ukrywających tożsamość. Dołączyli do grona coraz liczniejszych anonimowych artystów.
The Residentsmateriały prasowe The Residents

BOKKA zadebiutowała w październiku ubiegłego roku. Pisana wielkimi literami, ale opisywana stosunkowo niewielką kampanią informacyjną. Piosenka „Town of Strangers” brzmiała niczym nowoczesny elektroniczny pop z Zachodu i szybko doczekała się prezentacji w jednym z dużych amerykańskich serwisów internetowych poświęconych muzyce, więc na początku wzięto ich za import. Pole do spekulacji otworzyło wypuszczone do prasy zdjęcie: cienie trzech osób. Kobieta (to akurat można było wywnioskować z piosenki) i dwóch mężczyzn, w tym jeden o bardzo charakterystycznej czuprynie, która z miejsca wywołała głosy, że to Dawid Podsiadło.

Polityka 34.2014 (2972) z dnia 19.08.2014; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Graj, anonim"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021