Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Na ten transfer czekali wszyscy. Ewa Chodakowska, naczelna trenerka wszystkich szczupłych i utrapienie wszystkich Polek z nadwagą, wreszcie dostała swój program w telewizji – „Be Active”. Ewa Chodakowska będzie łączyć kwestie kulinarne z tematyką fitness. A wszystko to w kanale Kuchnia+. Na mnie ten program już działa, bo samo znalezienie Kuchni+ to niezła gimnastyka.

• Znowu wielki sukces Rafała Ziemkiewicza, specjalisty od seksu na śpiocha. Rafał wraz ze swoim wybuchowym kamratem Cezarym Gmyzem dostali propozycje pisania felietonów do portalu Onet. Ale po kilku dniach Rafałowi podziękowano, a Gmyz podziękował sobie sam. Idealny duet. Kiedyś przy tekstach Ziemkiewicza zdarzało mi się zasnąć. Teraz tobym się bał.

• Nasi najbardziej eksportowi futboliści, czyli Robert Lewandowski i Wojtek Szczęsny, zostali twarzami kampanii „Wyloguj się do życia”, poświęconej problemowi uzależnienia od komputera i internetu. Cała akcja będzie przeprowadzona w sieci. To tak, jakby kampanię przeciwko AIDS przeprowadzać na cmentarzu.

• Magazyn „Brief” wybrał marki, które najbardziej kojarzą się nam z 25 latami wolności. Są to między innymi: Jerzy Owsiak, Robert Kubica, Adam Małysz, Leszek Możdżer i Anja Rubik. Ewidentnie brakuje mojego nazwiska. W końcu, pomimo licznych starań, od 25 lat wciąż jestem na wolności.

• W minionym tygodniu po raz pierwszy w życiu wymyśliłem dowcip/anegdotę. Moment jest zatem historyczny. Oto dowcip/anegdota: Kto w tym roku dostał nagrodę Nike? Nie wiem, nie czytam Pudelka. Koniec. Kurtyna.

• Oto nowy wróg publiczny dla wszystkich ciasnych umysłów. Jan Hartman. Jan miał to nieszczęście, że przyszło mu do głowy, iż przeciętny Polak nosi w tornistrze buławę filozofa. I zaproponował dyskusję o kazirodztwie. Teraz Jan już wie, że najczęstszym wykorzystaniem buławy jest walenie przeciwnika w łeb.

• To wiadomość sensacyjna, ale i bardzo miła. Program „Rolnik szuka żony”, nadawany w TVP1, notuje niezwykły przyrost popularności. Obecnie ogląda go już blisko 4 mln widzów. Jak widać, coraz łatwiej być w Polsce wieśniakiem. I wielu z tego korzysta.

• Właściwa osoba na właściwym miejscu. Kasia Bujakiewicz została ambasadorem firmy produkującej bakalie Bakalland. Mało tego. Aktorka wystartuje w wyborach samorządowych, gdyż chce być radną sejmiku województwa wielkopolskiego. Świat bakalii i świat polityki mają ze sobą coś wspólnego. Oba sprawiają, że raczej nie tyjemy.

• Do kin wszedł film o Zbigniewie Relidze „Bogowie”. Trudno się dziwić, że produkcja Piotra Woźniak-Staraka wykosiła w Gdyni całą konkurencję, bo ma jeden niesamowity walor. Pokazuje, że w polskiej służbie zdrowia tak naprawdę niewiele się zmieniło.

• Oto komercyjny sukces historii. Bogusław Wołoszański, człowiek w skórzanej kurtce, który osobiście znał wszystkich bohaterów drugiej wojny światowej, wystąpił w reklamie firmy Liberty Ubezpieczenia. Pan Bogusław jest najlepszym gwarantem, że nawet jak firma upadnie, to on i tak o tym nam pięknie opowie.

• Ruszył nowy program Przemka Salety zatytułowany „Najcięższe zadania”. W National Geographic Channel były kickbokser będzie wycinał lasy, mył samoloty, sortował bagaż, wypalał węgiel, czyścił lufy czołgów, wydobywał węgiel, wodował statki, wytapiał stal, a w ostatnim odcinku przyjedzie do stolicy i podpali opony.

• Jest zdecydowana decyzja. TVP postanowiła wysłać polskiego reprezentanta na jubileuszowy, 60 już, festiwal Eurowizji. Tym razem do Wiednia. Jak wiadomo, europejskie granie odbywa się w kraju, który wygrał rok wcześniej. W TVP od lat modlą się, aby to tylko nie była Polska. I od lat się udaje.

• Wszystko wskazuje na to, że Telewizja Polsat jako jedyna znalazła patent na wykorzystanie byłych dziennikarek TVP. Po sukcesie Katarzyny Dowbor do ekipy realizującej kanał Polsat News 2 dołączyła Jolanta Fajkowska. Jola poprowadzi tam program „Fajka pokoju”. Po nazwie nie widać, co będzie w programie, ale raczej co będzie się działo przed.

Piotr Nisztor, słynny realizator nie mniej słynnych nagrań, człowiek o życiorysie przejrzystym jak mętny mocz u dziecka, wreszcie zrealizuje swoje życiowe opus magnum. Piotr podpisał właśnie umowę z Wydawnictwem Fronda na książkę o Janie Kulczyku. Zgodnie z dramaturgią i cyklem wydawniczym to w tym momencie wchodzi Giertych…

Polityka 42.2014 (2980) z dnia 14.10.2014; Kultura; s. 85
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Kleszcz: pospolity, łąkowy, afrykański. Dlaczego nam grożą i jak się ich pozbyć

Wiktoria Romanek z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego opowiada „Polityce” o tym, jak rozróżnić kleszcze, o Narodowym Kleszczobraniu oraz tym, co robić, gdy znajdziemy kleszcza wbitego w nasze ciało lub ciało naszego czworonożnego przyjaciela.

Maciej Jaźwiecki
16.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną