Nie żyje Stanisław Mikulski
Polski aktor zmarł nad ranem 27 listopada. Stanisław Mikulski miał 85 lat.
Agencja Gazeta

Informację, podaną przez Radio Zet, potwierdził Krzysztof Ganczawski, wydawca książki „Niechętnie o sobie”, biografii Stanisława Mikulskiego. Aktor od tygodnia miał przebywać w szpitalu.

Stanisław Mikulski urodził się w 1929 roku, karierę rozpoczynał jako aktor teatralny jeszcze w latach 50. – w Lublinie, z czasem w Warszawie (grał w Teatrze Powszechnym, Polskim, Ludowym oraz Narodowym). Karierę filmową otworzyła mu rola w filmie „Kanał” Andrzeja Wajdy. Stworzył w sumie blisko 80 kreacji teatralnych i 60 filmowych.

Ale największą popularność zawdzięcza zwłaszcza serialowi „Stawka większa niż życie”, emitowanym w latach 1968–1969. W 2012 r. serial w pewnym sensie reaktywowano, tj. przeniesiono na duży ekran – „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, według scenariusza Patryka Vegi, wyreżyserował Władysław Pasikowski.

W latach 1988–90 był dyrektorem Ośrodka Informacji i Kultury Polskiej w Moskwie. W latach 90. przeszedł na emeryturę, ale występował sporadycznie na małym ekranie (jako prezenter telewizyjny i bohater serialowy).

Kochał najbliższych, zwierzęta i podróże. Spokój odnajdywał na mazurskiej działce, która była jego ukochanym miejscem na Ziemi. Dawał innym radość i szczęście” – wspominają administratorzy strony „Stanisław Mikulski. Niechętnie o sobie”.

Czytaj także

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną