Kultura

Nie żyje Stanisław Mikulski

Nie żyje Stanisław Mikulski

Agencja Gazeta
Polski aktor zmarł nad ranem 27 listopada. Stanisław Mikulski miał 85 lat.

Informację, podaną przez Radio Zet, potwierdził Krzysztof Ganczawski, wydawca książki „Niechętnie o sobie”, biografii Stanisława Mikulskiego. Aktor od tygodnia miał przebywać w szpitalu.

Stanisław Mikulski urodził się w 1929 roku, karierę rozpoczynał jako aktor teatralny jeszcze w latach 50. – w Lublinie, z czasem w Warszawie (grał w Teatrze Powszechnym, Polskim, Ludowym oraz Narodowym). Karierę filmową otworzyła mu rola w filmie „Kanał” Andrzeja Wajdy. Stworzył w sumie blisko 80 kreacji teatralnych i 60 filmowych.

Ale największą popularność zawdzięcza zwłaszcza serialowi „Stawka większa niż życie”, emitowanym w latach 1968–1969. W 2012 r. serial w pewnym sensie reaktywowano, tj. przeniesiono na duży ekran – „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, według scenariusza Patryka Vegi, wyreżyserował Władysław Pasikowski.

W latach 1988–90 był dyrektorem Ośrodka Informacji i Kultury Polskiej w Moskwie. W latach 90. przeszedł na emeryturę, ale występował sporadycznie na małym ekranie (jako prezenter telewizyjny i bohater serialowy).

Kochał najbliższych, zwierzęta i podróże. Spokój odnajdywał na mazurskiej działce, która była jego ukochanym miejscem na Ziemi. Dawał innym radość i szczęście” – wspominają administratorzy strony „Stanisław Mikulski. Niechętnie o sobie”.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Jak nie skrzywdzić swoich dzieci

Anna Górska o tym, jak radzić sobie z przekonaniem o niesprawiedliwym traktowaniu w dzieciństwie.

Joanna Cieśla
13.11.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną