Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Komiksy

HITY 2014. Komiksy

Markus Färber, „Reprobus” Markus Färber, „Reprobus” materiały prasowe
Jacques Tardi, „To była wojna okopów”materiały prasowe Jacques Tardi, „To była wojna okopów”

1.

Markus Färber, „Reprobus”, Kultura Gniewu. Młody niemiecki autor przywołuje średniowieczną legendę o św. Krzysztofie, by w fascynujący sposób opowiedzieć o współczesności. Doskonałej warstwie graficznej towarzyszy symboliczna i mitologiczna opowieść.

2.

Jacques Tardi, „To była wojna okopów”, Centrala. Pierwsza wojna światowa z punktu widzenia zwykłych żołnierzy. Tardi udowadnia, że niezależnie od strony konfliktu prości ludzie są zawsze przegrani i traktowani przez polityków jak mięso armatnie.

3.

Raymond Briggs, „Ethel i Ernest. Prawdziwa historia”. Wydawnictwo Komiksowe. Briggs, przedstawiając losy swoich rodziców, ukazał losy całego pokolenia Brytyjczyków wchodzących w dorosłość tuż przed drugą wojną. „Ethel i Ernest” to stoicka pochwała zwykłego rodzinnego życia, opartego na wzajemnej trosce i drobnych, ale wiele znaczących gestach.

4.

Jacek Świdziński, „Zdarzenie 1908”, Kultura Gniewu. Tołstoj, rosyjski carewicz, Dzierżyński i Tesla spotykają się na Syberii. Doskonała, pełna błyskotliwego i subtelnego poczucia humoru opowieść o tajemnicy meteorytu tunguskiego. Świdziński zanosi się na następcę Mrożka i Butenki.

5.

Baru, „Autostrada słońca”, Timof i cisi wspólnicy. Dwóch francuskich nastolatków – Arab i biały – wpadają w tarapaty, zadzierając z lokalnym ruchem prawicowym. Baru doskonałe łączy problematykę polityczną z sensacyjną fabułą.

6.

Guy Delisle, „Kroniki Jerozolimskie”, Kultura Gniewu. Jak wygląda codzienne życie w Jerozolimie z punktu widzenia męża lekarki z NGO-su oraz ojca dwójki dzieci?

Polityka 51-52.2014 (2989) z dnia 16.12.2014; Kultura; s. 119
Oryginalny tytuł tekstu: "Komiksy"
Reklama