Kultura

Polacy w grze

Świat czeka na polską grę o Wiedźminie

„Wiedźmin 3: Dziki Gon” jest wyczekiwany przez świat. „Wiedźmin 3: Dziki Gon” jest wyczekiwany przez świat. CD Project Red
Premiera gry wideo „Wiedźmin 3: Dziki Gon” będzie dla świata najważniejszym wydarzeniem kulturalnym 2015 r., za którym stoją Polacy. I to bez względu na to, czy „Ida” zdobędzie Oscara.
Świat „Wiedźmina 3” ma być aż 35 razy większy od świata wykreowanego w „Wiedźminie 2”.CD Project Red Świat „Wiedźmina 3” ma być aż 35 razy większy od świata wykreowanego w „Wiedźminie 2”.

Nie do wiary? Szokujące przeszacowanie? Bez należytego respektu dla filmowego arcydzieła Pawła Pawlikowskiego? Ilu z Was, szanowni Czytelnicy, uznało przyznanie a priori najwyższego znaczenia grze o wiedźminie za przejaw arogancji ignoranta z syndromem Piotrusia Pana, który nie wyrósł z fazy klocków, komiksów i gier?

Proszę się tym nie krępować, to naturalna reakcja. Gry wideo są w Polsce powszechnie lekceważone. Konia z rzędem temu, kto wie, że w oczach nawet największych potęg dominujących w tradycyjnych dziedzinach kultury – jak kinematografia, muzyka czy literatura – Polska jest jednym z najciekawszych obecnie producentów gier wideo.

Polityka 1.2015 (2990) z dnia 28.12.2014; Kultura; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Polacy w grze"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021