Kultura

Ej, Skrzek, pójdź z nami! 

Co inspiruje Józefa Skrzeka

Józef Skrzek (ur. 1948 r.) – wokalista, multiinstrumentalista i kompozytor. Józef Skrzek (ur. 1948 r.) – wokalista, multiinstrumentalista i kompozytor. Tomek Sikora / Forum
Rozmowa z Józefem Skrzekiem o światowej karierze, zmarłym bracie Janie i odnajdywaniu śląskości.
Józef Skrzek od lat 80. mieszka w rodzinnych Michałkowicach.Rafał Klimkiewicz/Edytor.net Józef Skrzek od lat 80. mieszka w rodzinnych Michałkowicach.

Jan Błaszczak: – Na początku lat 80., gdy miliony Polaków marzyły o wielkim świecie, pan miał do niego dostęp. Grał pan w Ameryce, ale wybrał ojcowiznę, wracając do Michałkowic. Żałował pan kiedyś?
Józef Skrzek: – Nie, bo postawiłem na taki czysty zew. Jeden z wielu w moim życiu. W Ameryce miałem kilka otwartych kontraktów, w tym jeden bardzo intratny. Niby wszystko było w porządku, ale wiedziałem, że jeśli tam zostanę, to już utknę.

Polityka 39.2015 (3028) z dnia 22.09.2015; Kultura; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Ej, Skrzek, pójdź z nami! "
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021