Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Z niektórymi politykami jest jak z trzema królami. Ciągnie ich do żłobu.

Jerzy Owsiak z właściwym sobie humorem skomentował krytykującego go Jana Pospieszalskiego, niegdyś kumpla: „Alkohol gwałtownie odstawiony od organizmu czyni ogromne spustoszenia”. Każdy, kto zna działalność Janka, musi wiedzieć, że bycie Jankiem na trzeźwo jest nie do zniesienia, nawet dla niego.

Karolina Korwin-Piotrowska podsumowała w portalu Onet mijający rok. W podsumowaniu wyszło jej, że jest najbardziej opiniotwórczą dziennikarką polskich mediów. Obliczyła, że w swoich publikacjach ma największą liczbę cytowań samej siebie.

Michał Figurski, dziennikarz aktualnie niepokorny, poinformował na Facebooku swoich fanów, że wkrótce wraca do pracy. Cieszymy się i czekamy. Przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyliśmy zalew emigrantów, przeżyliśmy pozew, przeżyjemy i wylew.

• Nowym prezesem TVP został znany i lubiany Jacek Kurski. Media mają być bezstronne, obiektywne i wiarygodne. I stąd wybór Jacka. On podobno kogoś takiego zna.

• Program Pierwszy TVP zamówił dwa kolejne sezony popularnego serialu „Ojciec Mateusz”. Serial jest adaptacją włoskiej produkcji „Don Matteo” i opowiada o księdzu, który rozwiązuje zagadki kryminalne. Jeszcze kilka sezonów i będzie można rozwiązać policję.

DJ Adamus zrezygnował z jurorowania w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Stacja Polsat szybko zareagowała, informując, że to ona podziękowała mu za współpracę… Podobno 94 proc. mężczyzn kłamie na temat długości swego przyrodzenia. Jak widać na temat długości kariery też.

• Serwis Lula.pl wybrał najbardziej stylowe postaci 2015 r. Najlepszą w ogóle została Małgorzata Socha. Najbardziej stylową prowadzącą Joanna Krupa, piosenkarką Margaret, dziennikarką Agnieszka Szulim, a mężczyzną Dawid Woliński. „Stylowy” zyskuje nowe znaczenie: odwracający strojem uwagę od tego, co mówi.

• Ta kobieta to dla mnie wzór. Agnieszka Fitkau-Perepeczko, nieśmiertelna małżonka pana Janosika, zaprezentowała właśnie światu swego nowego partnera. Jest nim o 40 lat młodszy model o imieniu Marcin. Pan nie podaje nazwiska w obawie przed rodzicami.

• To chyba najbardziej symboliczny obrazek ostatnich miesięcy. W kapitule Orderu Orła Białego, najstarszego i najwyższego polskiego odznaczenia, został wyłącznie Andrzej Duda. Pozostali odeszli. Gratulujemy. To się nazywa totalna kapitułacja.

• Do ciekawej debaty doszło ostatnio pomiędzy dwoma publicystami. Mariusz Max Kolonko nazwał Tomasza Lisa „medialnym kundlem”. Tomasz w polemice wyznał, że Max „kapował i pisał donosy na ambasadora w USA”. Patriotyzm na emigracji to fajna rzecz. Więcej się wie, niż rozumie.

• To był ruch marketingowy, który wstrząsnął posadami krajowego show-biznesu. Doradcy wizerunkowi laureata programu „Top Model” Radka Pestki ogłosili, że będzie on publicznie zakładał aparat ortodontyczny. Od razy widać, że na tej robocie zjedli zęby.

• Z noworocznych podsumowań mediów europejskich ewidentnie wynika, że najpopularniejszym Polakiem w Europie pozostaje Robert Lewandowski. Zagrozić mu może nowa siła innego mistrza dryblingu. Błaszczykowski? Nie. Waszczykowski.

• Dość spektakularną decyzję ogłosił ostatnio nasz bokser Przemysław Saleta. „Wyprowadzam się z Polski. Rządy PiS przeczekam w Tajlandii” – ogłosił. Przemka informuję, że rządzi tam lider Narodowej Rady Pokoju i Utrzymania Porządku. Czyli – jak u nas.

Krzysztof Pieczyński kontynuuje swoją antykościelną krucjatę. „Politycy, którzy konsultują się z Kościołem w sprawach Polski, są zdrajcami narodu. Bo nie zaprzysięgają wierności Polsce, tylko Watykanowi” – wyznał. Gratuluję odwagi. Z niektórymi politykami jest jak z trzema królami. Ciągnie ich do żłobu.

Paulina Młynarska poinformowała, że rozpoczyna bojkot mediów publicznych w ramach solidarności z koleżankami i kolegami z TVP i Polskiego Radia. Dziennikarka obiecała, że nie odwiedzi już żadnego programu. Czekam z niecierpliwością, aż dołączy się do niej siostra Agata.

Polityka 3.2016 (3042) z dnia 12.01.2016; Kultura; s. 91
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Mobbing i zachowania niepożądane. Czego w pracy robić nie wolno?

Wszelkie sprawy dotyczące dyskryminacji to mniej niż 1 proc. pozwów związanych z prawem pracy, a te o molestowanie to już zupełny ułamek ułamka.

Ewa Wilk
18.06.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną