Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Wielki sukces powracającego programu TVP2 zatytułowanego patriotycznie „Kocham cię, Polsko”. Ponad 2 mln widzów. Czekam na odcinek z kibolami, dresiarzami i posłanką Bernardettą Krynicką. Może jakaś konkurencja z wieszaniem?

Dawid Podsiadło, cudowne dziecko polskiej sceny, odchodzi z radiowej Czwórki. Całkiem niedawno stacja pozbyła się Filipa Chajzera. To dobry i szybki kierunek do tego, aby w nazwie zawrzeć też liczbę słuchaczy.

• Była dyrektor Trójki Magda Jethon pokieruje serwisem informacyjnym KOD. Mateusz Kijowski utworzy też własne radio i telewizję. To tak jak w tym dowcipie: Dzień dobry, zbieramy na chorą dziewczynkę. A po co wam chora dziewczynka?

Tomasz Zimoch, nasz najlepszy komentator sportowy, nie pojedzie ani na Euro 2016, ani na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Mało tego, Zimoch został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych. Termin „wieszanie”, jak widać, ciągle aktualny.

• „Rozmowy w toku” Ewy Drzyzgi miały tylko 630 tys. widzów. Tak informowały fachowe media. Tylko. Program „Mali giganci” stracił ostatnio 820 tys. widzów. To jest dopiero wynik. Więcej osób nie chce oglądać zdolnych dzieci niż ich niezdolnych rodziców.

• TVN szykuje nowy serial zatytułowany „Na noże”. Będzie to opowieść o rywalizacji dwóch mistrzów sztuki kulinarnej. W rolach głównych Wojciech Zieliński oraz Piotr Stramowski. Na takich pomysłach wisi oglądalność. Czyli znowu na temat.

• Wydarzeniem tygodnia był ślub Wojtka Szczęsnego i Mariny Łuczenko. Gratuluję. Nie dziwię się, że piłkarze biorą sobie za żony piękne kobiety.

Polityka 23.2016 (3062) z dnia 31.05.2016; Kultura; s. 91
Reklama