Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Marcin Mroczek, aktor jednorolny, został twarzą Światowych Dni Młodzieży. To jego druga rola po historycznej kreacji w serialu „M jak miłość”. Gratuluję. Wierzę, że jako aktor świetnie potrafi udawać kogoś innego, niż jest naprawdę.

• Oto przykład kariery na miarę dobrej zmiany. Komik Michał Kempa postanowił przejść do TVP2 i rozpocząć tam pracę nad cyklem „Program typu show”. Po miesiącu wrócił do TVN, w myśl starej zasady: Co cię nie zabije, to cię wkur…i.

• Duża postać dziennikarstwa, czyli Tomasz Sekielski, dołączyła do długiej listy osób, które żegnają się z TVP. W tym przypadku to firma Sekielskiego podjęła decyzję o nieprzedłużaniu umowy. Czyli wywalili go, bo nie chciał być wywalony i sam odszedł.

• Do pracy w telewizji wraca najsłynniejszy medialny Hiob, czyli Michał Figurski. Po licznych medialnych awanturach, utracie pracy, rozwodzie, wylewie, paraliżu, rozpadzie nowej relacji, odzyskane państwo Kaczyńskiego wyda mu się bardzo bliskie.

• Aktor Maciej Zakościelny został ojcem. Tym samym szansa na usidlenie polskiego Brada Pitta lub urodzenie mu dziecka stały się trudniej osiągalne. Znając logikę działania pierwowzoru, łatwiej chyba będzie zostać dzieckiem polskiej Angeliny.

Marcin Zaborski, dziennikarz Programu III, jeden z tych, dzięki którym stacja utrzymywała wysoki poziom, odszedł z rozgłośni. Po 16 latach pracy. Gratulujemy. Zaborski cieszył się opinią dziennikarza obiektywnego, a tacy zdaniem władzy są najbardziej subiektywni.

Anna Wendzikowska poprowadzi nowy program w TVN Fabuła. Polska dziennikarka, która od amerykańskiej aktorki dowiedziała się o istnieniu Jerzego Grotowskiego, będzie opowiadać o filmie.

Polityka 30.2016 (3069) z dnia 19.07.2016; Kultura; s. 87
Reklama