Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Po 15 latach istnienia talent shows na antenach wszystkich stacji TVP1 postanowiła wymyślić własny – „O! Polskie przeboje”. Widowisko ogarnie producent filmu „Smoleńsk” Maciej Pawlicki. Zabawne. Ale w końcu nawet Pan Bóg stworzył „Monty Pythona”.

• Agencja 8k wprowadziła na rynek napój energetyczny o nazwie Żołnierze wyklęci. Oto, co popkultura robi z historią. A może wszystko jest kwestią definicji? Znam takich, co uważają, że dla osób wierzących noc poślubna to wieczorek zapoznawczy.

• Komik Michał Kempa zadebiutował jako najmłodszy komentator audycji satyrycznej „Szkło kontaktowe” w TVN24. Gratuluję. Ten program przypomina mi faceta, który kupuje w sex shopie gumową lalkę, nalewa do niej wody i używa jako termoforu.

• To najgorętszy romans tego lata. Sławek Uniatowski, znany z programu „Idol”, został sfotografowany intymnie z aktorką Agnieszką Włodarczyk, znaną ze wszystkich programów. Oto najlepszy dowód, że udział w talent show szkodzi.

• Jak poinformowały media, Robert Lewandowski został wspólnikiem w firmie LS Investments i rozpoczął budowanie apartamentów na warszawskiej Ochocie. Dobry ruch. Teraz zwielokrotnia się szansa efektownego trafienia w okienko.

• Nie wierzę w Boga, nie mam dzieci, ale to nie znaczy, że jestem zdrajcą ojczyzny – tak Maria Peszek skomentowała słowa minister edukacji Anny Zalewskiej, twierdzącej, że wokalistka śpiewa antypolskie piosenki. Ja jestem fanem pani Zalewskiej. Rozpoznaję u niej specyficzny stan – wzdęcie godnościowe.

Marcin Wolski, nowy dyktator w TVP2, już bawi i przestrasza: „Były wybory, wygrała ta partia, więc trzeba się pogodzić i morda w kubeł”.

Polityka 32.2016 (3071) z dnia 02.08.2016; Kultura; s. 87
Reklama