Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kultura

Warci Zachodu

Muzyka egzotyczna na polskich estradach

Ata Kak, prywatnie Yaw Atta-Owusu z Ghany; historia nieprawdopodobna, jak z filmu „Sugar Man” Ata Kak, prywatnie Yaw Atta-Owusu z Ghany; historia nieprawdopodobna, jak z filmu „Sugar Man” ­­Kuba Dąbrowski
Gdy zachodnia muzyka alternatywna wydaje się banalna, trzeba poszukać innej alternatywy. Dlatego przez okrągły rok egzotyczni artyści występują w Polsce na równych prawach, poza obiegiem muzyki ludowej.
Songhoy Blues; sławny reżyser Martin Scorsese (podobnie jak wielu muzykologów) uważa, że ich Mali jest czarną ojczyzną bluesa.­­Kuba Dąbrowski Songhoy Blues; sławny reżyser Martin Scorsese (podobnie jak wielu muzykologów) uważa, że ich Mali jest czarną ojczyzną bluesa.

Właściwie wszędzie ludzie reagują jak dzicy – uśmiecha się szeroko 56-letni Ghańczyk, błyskając złotym zębem i sygnalizując, że na spotkanie z publicznością warszawskiej Cafe Kulturalnej jest przygotowany. Tylko co on może wiedzieć o reakcjach tłumów, skoro dopiero zaczyna grać na koncertach własną muzykę?

Ata Kak: poszukiwany

Na scenie przedstawia się jako Ata Kak, bo taki pseudonim widniał na kasecie, którą nagrał na początku lat 90. Na komputerze, w domu, inspirując się trochę amerykańskim rapem.

Polityka 49.2016 (3088) z dnia 29.11.2016; Na własne oczy; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Warci Zachodu"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >