Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Krzysztof Ziemiec znowu poszedł na rekord. Tym razem prezenter „Wiadomości” poświęcił finałowi WOŚP dokładnie 14 sekund. W 2015 r. TVP tyle samo czasu poświęciło wystąpieniu prezydenta Dudy w ONZ. Jak widać, jest to dyżurny czas na sprawy nieistotne.

Jarosław Kret, zawodowy prezenter pogody, wyjeżdża do Indii, gdzie, jak sam oznajmił, rozpocznie pisanie swojego pierwszego kryminału podróżniczego. Polecam lot tanimi liniami. Intryga zacznie się już na pokładzie.

• Ogłoszono publicznie, że tytuł filmu o Annie Przybylskiej będzie brzmiał swojsko i skromnie: „Gwiazda”. Znakomity wybór. Przypomina mi się stare powiedzenie. Co to jest wielbłąd? Koń zaprojektowany przez fachowców.

• Poseł Liroy konsekwentnie uprawia swoją parlamentarną działkę. W walce o legalny olej z marihuany właśnie wybrał się po głowę ministra zdrowia. Niestety, jakość oleju tam zawartego kwestionowana jest od dawna.

Martyna Wojciechowska objęła stanowisko dyrektor programowej Travel Channel. Gratuluję. Udział Travel Channel w rynku telewizyjnym wynosi 0,14 proc. Jak wyraźnie widać, Polakom nie chce się już nawet podróżować po pilota od telewizora.

• Cała Polska ogląda, a druga połowa się śmieje. Robert Górski przygotował nowy cykl zatytułowany „Ucho prezesa”. Rzecz jest o Kaczyńskim i jego współpracownikach. Podobno nawet prezes się śmiał. Cóż, Al Capone łkał, słuchając śpiewu Caruso.

• Polsat szykuje program zatytułowany „The Brain – genialny umysł”. W widowisku wystąpią ludzie, których zdolności intelektualne wykraczają poza standard. Jeśli wszyscy myślący widzowie stacji wystąpią w programie, powstaje jedno pytanie: kto będzie to oglądał?

Polityka 4.2017 (3095) z dnia 24.01.2017; Kultura; s. 85
Reklama