Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Z „Gry o tron” do „Iron Fist”. Rozmawiamy z gwiazdami nowego serialu Netflixa

Od lewej: Jessica Henwick (serialowa Colleen Wing), Finn Jones (Danny Rand) i Rosario Dawson (Claire Temple). Od lewej: Jessica Henwick (serialowa Colleen Wing), Finn Jones (Danny Rand) i Rosario Dawson (Claire Temple). mat. pr.
Poznali się przy okazji „Gry o tron”, teraz są gwiazdami serialu Netflixa, nakręconego na podstawie komiksu Marvela. Dwoje młodych aktorów u progu sławy opowiada o pracy na planie „Iron Fist”.
„Iron Fist”mat. pr. „Iron Fist”

Możecie go kojarzyć jako jednego z największych rycerzy Siedmiu Królestw, sir Lorasa Tyrella, kochanka niedoszłego króla Renly’ego Baratheona. Ona do „Gry o tron” dołączyła kilka sezonów później, jako jedna z córek Oberyna Martella, tak zwanych Żmijowych Bękarcic – Nymeria Sand. Choć ich postacie nie miały wspólnych scen, nie pracowali więc ze sobą, poznali się poza planem i zaprzyjaźnili.

Praca przy „Iron Fist” to w pewnym sensie efekt tej sympatii. Tydzień po tym jak Finn Jones został obsadzony w tytułowej roli, Jessica Henwick otrzymała zaproszenie na casting, by zagrać pomagającą herosowi Colleen Wing. Wykorzystała więc przyjaźń z młodym aktorem, dzień przed przesłuchaniem ćwicząc z nim wszystkie kwestie. Przed ludźmi z Netflixa udało im się więc wytworzyć świetną chemię.

Przy czym to nie tak, że Jones tę rolę jej załatwił, bo Henwick aktywnie na nią polowała: – Od jakiegoś czasu szukałam komiksowych superbohaterek Azjatek – opowiada. – W końcu trafiłam na Colleen Wing, potem zaś w „Hollywood Reporter” przeczytałam, że Netflix rozpoczyna pracę nad „Iron Fist”. Napisałam więc do swojej agentki, uprzedzając, że będą zapraszać na castingi, najpewniej podając inną nazwę serialu. Zasugerowałam, że powinna zwracać uwagę na takie i takie cechy bohaterki. I proszę bardzo, po jakimś czasie trafia do mnie projekt z innym tytułem i postacią imieniem Christine, ja jednak wiedziałam, że chodzi o to.

W „Iron Fist” Jones gra tytułowego superbohatera, młodego Danny’ego Randa, który potrafi skoncentrować w pięści niezwykłą moc. Sztuki tej nauczył się od mnichów, którzy ocalili go po tym, gdy w wieku dziesięciu lat wraz z rodzicami rozbił się samolotem w Himalajach i jako jedyny przeżył.

Reklama