Kultura

Nie tylko metale ciężkie

Polska muzyka eksportowa

Koncert zespołu Behemoth w krakowskiej hali Wisły, październik 2016 r. Koncert zespołu Behemoth w krakowskiej hali Wisły, październik 2016 r. Krzysztof Zatycki / Forum
Nasz folk, metal i pop zagrają w tym roku na całym świecie. Ale kogo z polskiej sceny muzyki rozrywkowej słuchają dziś za granicą najchętniej?
Monika Brodka - kandydatka na „polską Björk”, ale wciąż kandydatkaPrzemek Dzienis/Firestone Headliners of Tomorrow Monika Brodka - kandydatka na „polską Björk”, ale wciąż kandydatka

„Nie. Możesz. Przegapić. Tej. Trasy!!!” – przekonywał w marcu jeden z głównych amerykańskich serwisów poświęconych muzyce metalowej. Odniósł się w ten sposób do informacji, że latem blisko 30-punktowe tournée po USA odbędą wspólnie grupy Slayer, Lamb of God oraz Behemoth. Czyli dwie lokalne legendy ciężkiego grania oraz jedna z importu. Przy czym pochodzenia Behemotha nie sposób byłoby odgadnąć po kalendarium ich koncertów. Tylko w ubiegłym roku zagrali ponad 50 koncertów za granicą: od Litwy po Meksyk, od Luksemburga po RPA.

Polityka 16.2017 (3107) z dnia 18.04.2017; Kultura; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie tylko metale ciężkie"

Czytaj także

Ludzie i style

Na północ od Madrytu – kastylijskim szlakiem zamków i wina

Niecałe trzy godziny lotu do hiszpańskiej stolicy i krótka jazda samochodem przenoszą nas w samo serce Krainy Zamków. Teraz jest najlepszy moment, bo tłumy turystów zniknęły, a winiarze z La Rioja czekają z poczęstunkiem.

Paweł Moskalewicz
25.11.2019