Kultura

Nie tylko metale ciężkie

Polska muzyka eksportowa

Koncert zespołu Behemoth w krakowskiej hali Wisły, październik 2016 r. Koncert zespołu Behemoth w krakowskiej hali Wisły, październik 2016 r. Krzysztof Zatycki / Forum
Nasz folk, metal i pop zagrają w tym roku na całym świecie. Ale kogo z polskiej sceny muzyki rozrywkowej słuchają dziś za granicą najchętniej?
Monika Brodka - kandydatka na „polską Björk”, ale wciąż kandydatkaPrzemek Dzienis/Firestone Headliners of Tomorrow Monika Brodka - kandydatka na „polską Björk”, ale wciąż kandydatka

„Nie. Możesz. Przegapić. Tej. Trasy!!!” – przekonywał w marcu jeden z głównych amerykańskich serwisów poświęconych muzyce metalowej. Odniósł się w ten sposób do informacji, że latem blisko 30-punktowe tournée po USA odbędą wspólnie grupy Slayer, Lamb of God oraz Behemoth. Czyli dwie lokalne legendy ciężkiego grania oraz jedna z importu. Przy czym pochodzenia Behemotha nie sposób byłoby odgadnąć po kalendarium ich koncertów. Tylko w ubiegłym roku zagrali ponad 50 koncertów za granicą: od Litwy po Meksyk, od Luksemburga po RPA.

Czytaj także

Ludzie i style

Tabletka na HIV przyczyni się do ograniczenia nowych zakażeń?

Osobom prowadzącym ryzykowne życie seksualne marzenie o szczepionce na AIDS zastąpiła praktyka regularnego przyjmowania tabletki.

Paweł Walewski
25.06.2019