Kultura

Guma o smaku tajemnicy

Czy trzeci sezon „Miasteczka Twin Peaks” spełni oczekiwania widzów

Kadr ze starego, kultowego „Miasteczka Twin Peaks”. Serial łączył realne z ponadnaturalnym. Kadr ze starego, kultowego „Miasteczka Twin Peaks”. Serial łączył realne z ponadnaturalnym. HBO
W pokazanym w 1991 r. finale „Miasteczka Twin Peaks” Laura Palmer mówiła agentowi Cooperowi: „Do zobaczenia za 25 lat”. Pomyliła się o rok.
David Lynch na planie nowego „Miasteczka Twin Peaks”Suzanne Tenner/Showtime/HBO David Lynch na planie nowego „Miasteczka Twin Peaks”

Nerwowe oczekiwanie trwa od pamiętnego 3 października 2014 r., kiedy to twórcy serialu David Lynch i Mark Frost, przez lata głusi na prośby fanów kultowego serialu o kolejne odcinki, jednocześnie opublikowali na Twitterze to samo zdanie. „Drodzy Przyjaciele z Twittera, Wasza ulubiona guma do żucia powróci w wielkim stylu”.

Ruszył młyn spekulacji, euforia mieszała się z wątpliwościami karmionymi nie najlepszą formą w ostatnich latach autora „Inland Empire” i rozczarowującym powrotem innej kultowej serii lat 90.

Polityka 20.2017 (3110) z dnia 16.05.2017; Kultura; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Guma o smaku tajemnicy"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021