Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kultura

Interakcja z Kantorem

Tadeusz Kantor w świecie wirtualnym

Wirtualna scena przygotowana do projektu poświęconego Kantorowi i jego sztuce Wirtualna scena przygotowana do projektu poświęconego Kantorowi i jego sztuce materiały prasowe
Dom Tadeusza Kantora w Hucisku zamieszkali czołowi spece od sztuki cyfrowej. Z intrygujących realiów tej siedziby chcą skomponować wirtualny spektakl.
Obraz z projektu „Ścieżka” (The Path), nawiązującego do bajki o Czerwonym Kapturkumateriały prasowe Obraz z projektu „Ścieżka” (The Path), nawiązującego do bajki o Czerwonym Kapturku

To jeszcze jest czas, gdy możemy swobodnie tworzyć sztukę w wirtualnej rzeczywistości – przekonują Auriea Harvey i Michaël Samyn, czyli Tale of Tales. Belgijski duet to prawdopodobnie najbardziej znaczący twórcy interaktywnej sztuki cyfrowej minionej dekady, wciąż niedocenieni przyszli bohaterowie londyńskiego Tate Modern czy nowojorskiego Muzeum Guggenheima.

Igraszki z przestrzenią

Tale of Tales znani są z tak interesujących, nowatorskich formalnie i poruszających interaktywnych utworów, jak choćby „The Path” – nawiązująca do bajki o Czerwonym Kapturku, oparta na losach sześciu sióstr, symboliczna opowieść o dojrzewaniu i śmierci, czy bazująca na jednoaktówce Oscara Wilde’a „Salome” genialna miniatura „Fatale”.

Polityka 35.2017 (3125) z dnia 29.08.2017; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Interakcja z Kantorem"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >