Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kultura

Stary z brodą

Stary Teatr: ostatni akt?

Obecny dyrektor naczelny Starego Teatru Marek Mikos i reżyser Michał Gieleta, niedoszły dyrektor artystyczny Obecny dyrektor naczelny Starego Teatru Marek Mikos i reżyser Michał Gieleta, niedoszły dyrektor artystyczny Andrzej Banaś/Polska Press / EAST NEWS
Władza odbiła Narodowy Stary Teatr w Krakowie, zapowiadając nowy pomysł i dyrektora ds. artystycznych z importu. Kilka miesięcy później wizja jest stara, za to artystyczny nowy.
Jan Polewka, nowy kandydat na dyrektora artystycznegoBeata Zawrzel/Reporter Jan Polewka, nowy kandydat na dyrektora artystycznego

Pocztówki znad krawędzi – tytułem świetnego (zresztą opartego na faktach) komediodramatu Mike’a Nicholsa można by nazwać to, co dzieje się w ostatnich dniach wokół Narodowego Starego Teatru w Krakowie. 1 września rządy objął wybrany w maju przez komisję konkursową obsadzoną w większości przedstawicielami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Marek Mikos. I zaczął się festiwal nieporadnych wystąpień, zaskakujących słów i kuriozalnych decyzji, sprostowań i oświadczeń.

„Byłem ekspertem kolegium teatralnego telewizji, szefem jury uczniowskich zespołów teatralnych, jestem też teoretykiem teatru” – odpowiadał Mikos na zarzuty, że jako były dziennikarz i dyrektor TVP Kielce niekoniecznie dysponuje kompetencjami, jakich należałoby się spodziewać po dyrektorze jednej z najbardziej prestiżowych scen w kraju.

Polityka 38.2017 (3128) z dnia 19.09.2017; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Stary z brodą"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >