Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kultura

„Avengers: Infinity War” – zwiastun najbardziej wyczekiwanego filmu 2018 roku

„Avengers: Czas Ultrona” „Avengers: Czas Ultrona” mat. pr.
W kwietniu 2018 roku obejrzymy finał opowieści rozpoczętej dekadę wcześniej, na którą złoży się 19 filmów z Iron Manem, Thorem, Hulkiem i pozostałymi bohaterami Marvela. Wreszcie dostaliśmy zwiastun „Infinity War”.

Zaczęło się w roku 2008 od „Iron Mana”, potem dołączyli Hulk, Thor, Kapitan Ameryka i kilkoro innych herosów, w 2012 roku ich wspólny film, „Avengers”, zarobił fortunę – i tak ukonstytuowało się Kinowe Uniwersum Marvela. Od tego czasu dostajemy minimum dwa filmy rocznie, w których powracają znane nam postacie i debiutują nowe, jak Ant-Man, Czarna Pantera lub Strażnicy Galaktyki.

Wszystkie te historie, w mniejszym lub większym stopniu, są powiązane i prowadziły do jednego punktu: starcia z Thanosem, czyli takim fioletowym olbrzymem z kosmosu, który gromadzi pewne artefakty (Kamienie Nieskończoności), które de facto pozwolą mu kontrolować rzeczywistość. I właśnie go widzimy w zwiastunie „Infinity War”, jak sieje zniszczenie i generalnie wgniata ziemskich herosów w ziemię. (W Polsce film będzie nosił tytuł „Avengers: Wojna bez granic”, co ma raczej mało sensu, jako że „Infinity” odnosi się właśnie do Kamieni Nieskończoności).

Co w finale „Avengers”?

Zapowiadany na kwiecień 2018 roku film zgromadzi więc wszystkich bohaterów, którzy pojawiali się (i przeżyli) w poprzednich 18 filmach, by ci stanęli przeciw Thanosa i jego sług (oprócz armii psopodobnych stworków będzie to Czarny Zakon, czyli czworo bardzo potężnych kosmitów) i próbowali go powstrzymać przed skompletowaniem wszystkich Kamieni (gdy udało mu się to w komiksie, jego pierwszym ruchem było zabicie połowy istot żywych w całym wszechświecie). Zarządzający MCU (skrót od Kinowe Uniwersum Marvela) Kevin Feige od lat zapowiadał, że „Infinity War” będzie punktem zwrotnym w tej opowieści, spodziewać się więc możemy mnóstwa dramatycznych chwil i, cóż, śmierci wielu z ulubionych herosów.

Co rzecz jasna nie zakończy samego MCU, bo po prostu na miejsce starych przyjdą nowi bohaterowie, jak choćby grana przez Brie Larsson Kapitan Marvel, której film zadebiutuje w marcu 2019 roku.

„Avengers: Infinity War” w kinach w Polsce od 26 kwietnia 2018 roku. Wcześniej zaś jeszcze w ramach MCU obejrzymy „Czarną Panterę”, która na ekrany trafi 14 lutego 2018 roku.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Spacerek pod lufą. Jak zwykli Polacy polują na myśliwych

Czy sprzeciw zwykłych obywateli może położyć kres polowaniom na zwierzęta? Sezon łowiecki właśnie się rozkręca.

Przemysław Ziemacki
03.10.2022
Reklama