Kultura

Mea pulpa

Piotr Kania, dyrektor w TVP, został zwolniony przez prezesa Jacka, bo zamówił białe róże na konferencję.

• TVN pokazał specjalny odcinek widowiska grupy kabaretowo-teatralnej Pożar w Burdelu pt. „Fabryka patriotów”. Głosy krytyki popłynęły z lewa, prawa i z centrum. A mnie się podobało. Cieszy mnie, że poziom humoru skutecznie dogania poziom patriotyzmu.

• Mamy nową jurorkę w programie „Taniec z gwiazdami”. Będzie nią Ola Jordan, która przez 10 lat występowała w jego brytyjskiej edycji. Gratuluję. Podstawową figurą w walcu angielskim jest obrót w prawo. A to akurat mamy mocno przećwiczone.

• TVP z hukiem zwodowała ramówkę. Prezes Jacek stwierdził, że jest najlepsza i najdroższa. Za tło dla prezesowej autolaudacji robili dziennikarze i aktorzy. Zastanawia mnie stan ich sumień i smaku. To trudna rola – bycie fototapetą w gabinecie tyrana.

• Po igrzyskach na arenę wyszli Justyna i Piotr Żyła. Ona mu zarzuciła, że ją zdradzał, zostawił oraz że ma kochankę. On odpowiadał, że został zmuszony do wyprowadzki. Tradycyjnie najwięcej punktów w skokach traci się w fazie lądowania i odjazdu.

• Muza dobrej zmiany w TVP Anna Popek znowu awansuje. Prezenterka została właśnie członkiem zarządu warszawskiego oddziału SDP, gdzie zastąpiła Marzenę Paczuską. Jak widać, niektórzy nawet na karuzeli potrafią zgubić drogę.

• W TVP Polonia można już oglądać główne wydanie „Wiadomości” prezentowane w angielskiej wersji językowej. Codziennie o godz. 2.00 w nocy świat dowie się, co u nas słychać. W trakcie programu będzie można wysyłać esemes o treści „Pomagam”.

• W Cartoon Network Bartosz Obuchowicz poprowadzi nowe odcinki teleturnieju „Ben 10 – wyzwanie”. Program powstaje w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Czym ona jest? Już tłumaczę. Widzieliście kiedyś posiłek w polskim szpitalu? Powstał bez niej.

Jakub Dymek, kontrowersyjny publicysta damsko-męski, co to lubi jedno pisać, a drugie robić, planuje uruchomienie autorskiej rubryki w sieci. Czyli będzie teraz nauczał gdzie indziej. Mam nadzieję, że na Facebooku. Bo tam jest opcja „Zgłoś problem”.

• Najstarsza córka Pawła Kukiza wybiera się za mąż. Julii, lat 27, gratuluję niezrozumiałej, szczególnie w tym wieku, decyzji. Wybrankowi życzę odwagi. Pamiętaj, największym kłamstwem w ustach faceta są słowa: To była nasza wspólna decyzja.

• Duże zmiany w Polsacie Plus. Zniknęły autorskie programy publicystyczne Doroty Gawryluk i Kamila Durczoka. W przypadku Kamila mnie to nie dziwi. Jego dużo młodsza narzeczona odkrywa ostatnio w mediach dużo więcej rzeczy wcześniej nieodkrytych.

• Średnia oglądalność talent show TVP2 pt. „The Voice Kids” wynosiła 2,5 mln, a zwyciężczynią została 13-letnia Roksana Węgiel. Gratuluję. Nagrodę wręczył prezes Jacek. Niech dziecko wie, że w szołbizie od porażki gorsze jest tylko towarzystwo.

Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska, świata i Europy, została projektantką. Nasza pływaczka stworzyła własną kolekcję ubranek dla dzieci opatrzoną symbolem motylka i delfinka. Bez względu na wszystko, wypada życzyć, aby teraz nie popłynęła.

Piotr Kania, dyrektor w TVP, został zwolniony przez prezesa Jacka, bo zamówił białe róże na konferencję. A biała róża to symbol opozycji. Miałem kiedyś kolegę, który w domu miał taki burdel, że nogi wycierał, wychodząc z mieszkania. Oni mają podobnie.

Iwona Burnat, jedna z bohaterek programu „Żony Holywood”, postanowiła zadbać o karierę i przefarbowała swojego psa Pucci na różowo. Doskonały ruch. Znam gościa, który przepłynął 500 metrów w jeziorze, żeby zrobić sobie selfie z tonącym.

• Ruszył „Alarm” w TVP. W jednym z odcinków zasugerowano, że warszawskie mieszkania Anji Rubik, Edwarda Miszczaka, Moniki Olejnik i Jarosława Gugały to efekt bandyckiej prywatyzacji. Jak widać ostatnim etapem walki klas jest całkowity zanik klasy.

• Wystartował portal Reo.pl poświęcony ekologii, nowoczesności i zrównoważonemu rozwojowi. Na jego czele stanął Paweł Sito, cudowne dziecko alternatywy. Trzymam kciuki. Uważam, że nic tak nie potrzebuje zrównoważonego rozwoju, jak jego kariera.

Rafał Mroczek odchodzi z „M jak miłość”. Paweł Zduński, grana przez niego postać, chce wyjechać z kraju. Tak pisały media. Niestety, aktor szybko zdementował te plotki. Telenowele to obok pornosów jedyne filmy, o których nie powiemy: książka była lepsza.

Polityka 10.2018 (3151) z dnia 06.03.2018; Kultura; s. 85
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną