Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kultura

Zawód reportera

Grand Press Photo: Polska w obrazach

Zdjęcie roku 2018. Adam Lach, Napo Images. Warszawa. Uczestnicy protestów zorganizowanych przeciwko reformom polskiego sądownictwa, 24 lipca 2017 r. Zdjęcie roku 2018. Adam Lach, Napo Images. Warszawa. Uczestnicy protestów zorganizowanych przeciwko reformom polskiego sądownictwa, 24 lipca 2017 r. Adam Lach / Napo Images
Na świecie jest już więcej aparatów fotograficznych niż ludzi. Wystarczy zobaczyć zdjęcia z Grand Press Photo, żeby się przekonać, że nie wszyscy mamy oko fotografa.
Fotoreportaż – I miejsce w kategorii ŚRODOWISKO. Jacek Kusz, „Dzikie życie”, Nad Wisłą 24.pl.
Puszcza Białowieska. W 2017 r. polski rząd, pod pretekstem walki z kornikiem, zaczął wielką eksploatację Puszczy Białowieskiej. Trwające przez kilka miesięcy pokojowe protesty nie zdołały przerwać wycinki. Na zdjęciu Michał Książek, pisarz, poeta, ornitolog, z wykształcenia leśnik, przesiedział 10 godzin na ramieniu harwestera; lipiec–październik 2017 r.Jacek Kusz/NadWisłą24.pl Fotoreportaż – I miejsce w kategorii ŚRODOWISKO. Jacek Kusz, „Dzikie życie”, Nad Wisłą 24.pl. Puszcza Białowieska. W 2017 r. polski rząd, pod pretekstem walki z kornikiem, zaczął wielką eksploatację Puszczy Białowieskiej. Trwające przez kilka miesięcy pokojowe protesty nie zdołały przerwać wycinki. Na zdjęciu Michał Książek, pisarz, poeta, ornitolog, z wykształcenia leśnik, przesiedział 10 godzin na ramieniu harwestera; lipiec–październik 2017 r.

W poniedziałek 24 lipca 2017 r. Monika pojechała do pracy z biało-czerwoną flagą. Konkretnie biało-czerwoną i troszeczkę czarną, bo na białym pasku dopisała flamastrem – WOLNOŚĆ. Wybrała akurat to słowo, bo czuła, że z każdym dniem jest jej wokół niej coraz mniej. Tak jak powietrza, którego też nie widać. A jednak szybko można odczuć, że oddycha się ciężej.

Przez prawie cały dzień składała książeczkę dla dzieci, bo z zawodu jest grafikiem. Flaga leżała obok biurka. Później razem z koleżanką zwolniły się wcześniej z pracy.

Polityka 21.2018 (3161) z dnia 22.05.2018; Na własne oczy; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Zawód reportera"
Reklama