Kultura

Kształt potwora

„Kształt wody”: potwór z seksapilem

Eliza (Sally Hawkins) i jej ukochany – człowiek ryba (Doug Jones w kostiumie). Eliza (Sally Hawkins) i jej ukochany – człowiek ryba (Doug Jones w kostiumie). Imperial-Cinepix
Romans fantastyczny, który za tydzień dodamy do POLITYKI, zdobył w tym roku najważniejsze Oscary, za najlepszą reżyserię i za najlepszy film. Zdobył też uznanie za nietypowego bohatera – seksownego potwora.
Kadr z filmuwww.filmweb.pl/materiały prasowe Kadr z filmu

Guillermo del Toro, meksykański reżyser „Kształtu wody”, kocha niesamowite, krwawe opowieści. Do tego stopnia, że ma dwa niewyróżniające się domy w Los Angeles, w których nie mieszka, tylko trzyma ważną dla niego kolekcję książek i rekwizytów z planu horrorów. Ważną tak bardzo, że połowa jego wypłat przeznaczana jest na kolejne mroczne rekwizyty. Te magazyny, nazywane przez niego „posępnymi domami”, są wypełnione książkami dotyczącymi okultyzmu, anatomii czy mitologii germańskiej i słowiańskiej, część książek ukryta jest nawet w tajnej bibliotece pod schodami.

Polityka 24.2018 (3164) z dnia 12.06.2018; Kultura; s. 86
Oryginalny tytuł tekstu: "Kształt potwora"

Czytaj także

Nauka

Suszarki do rąk są za głośne dla dzieci – alarmuje 13-letnia badaczka

Dzieci to doskonali obserwatorzy, dostrzegający często to, co umyka dorosłym. 13-letnia Nora Louise Keegan zrobiła to niedawno na łamach międzynarodowego czasopisma naukowego, pisząc o hałasie z elektrycznych suszarek do rąk.

Piotr Rzymski
12.10.2019