Kultura

Przystanek Poland

Przystanek Woodstock po nowemu

40. rocznica amerykańskiego Woodstocku – przystankowicze w Kostrzynie nad Odrą, 2009 r. 40. rocznica amerykańskiego Woodstocku – przystankowicze w Kostrzynie nad Odrą, 2009 r. Michael Urban/AFP / EAST NEWS
Przystanek Woodstock zmienia nazwę na Pol’and’Rock Festival. Choć Jurek Owsiak zapewnia, że wszystko zostanie po staremu, wagi symboli nie da się zignorować.
Publiczność festiwalu Owsiaka zawsze reprezentowała rozmaite subkultury, 2015 r.Grzegorz Skowronek/Agencja Gazeta Publiczność festiwalu Owsiaka zawsze reprezentowała rozmaite subkultury, 2015 r.

W oficjalnym oświadczeniu czytamy: „Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać. Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu.

Polityka 31.2018 (3171) z dnia 31.07.2018; Kultura; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Przystanek Poland"

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Dziesięć tysięcy kroków

Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.

Marcin Piątek
28.07.2020