Kultura

Mea pulpa

Lider zespołu Weekend Radek Liszewski wystąpi gościnnie w serialu stacji TV4 „Lombard. Życie pod zastaw”.

• Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu serialu „Drunk History – Pół litra historii”, w którym znani Polacy pod wpływem alkoholu opowiedzą o historii Polski. Wystąpią Kasia Warnke, Ryszard Kalisz czy Tomasz Karolak. Fazy alkoholizmu mają coś wspólnego z fazami naszej historii. Jest faza dionizyjska, potem heroiczna, a następnie samobójcza.

Ryszard Czarnecki został sfotografowany na lotnisku w saloniku VIP, gdzie odpoczywał odziany w skarpety ze sporymi dziurami. Ot, taka mała pamiątka. Po Samoobronie.

Marta Kaczyńska wyszła za mąż po raz trzeci i – jak przystało na zdyscyplinowaną katoliczkę oraz felietonową moralistkę – po raz ostatni. Gratuluję. Zaawansowana ciąża panny młodej najlepiej uwypukla jej religijną niezłomność.

• Chwyciła mnie za rękę, mówiąc: nie chcę umierać. Tak wspomina swoje rozmowy z Korą Krzysztof Gojdź, podobno lekarz. Nie będę pytał o tajemnicę lekarską. Zapytam o zwykłą przyzwoitość. Spec od naciągania cudzych twarzy konsekwentnie traci swoją.

• Mamy imprezę towarzyską „dobrej zmiany”. Prezes Jacek Kurski też wziął ślub, niestety na razie drugi, z niejaką Joanną Klimek. Gościem honorowym był Marek Suski. Co najlepiej ilustruje poziom wydarzenia.

• Dobiegła końca 10-letnia odyseja zespołu De Mono walczącego z zespołem De Mono o prawa do nazwy De Mono. Warszawski sąd uznał, że nazwa De Mono przysługuje zespołowi De Mono. Jak widać, reforma sądownictwa jednak jest konieczna.

Ewa Kasprzyk w formie. Kobieta po siedemdziesiątce może mieć lepszy orgazm niż w latach młodości. Ja wolę kojarzyć się z seksem niż z geriatrią – wyznała. W świetle takiego wyznania zupełnie innego znaczenia nabiera termin „przeżyć orgazm”.

• Polsat przygotował nowy serial pt. „Ślad”, opowiadający o mrocznym i fascynującym świecie zagadek kryminalnych. W rolach głównych Mariusz Jakus i Ola Hamkało. Świetny duet. Na nią się przyjemnie patrzy, a robi się nieprzyjemnie, gdy on na nas patrzy.

Julia Wieniawa została nową ambasadorką sieci sklepów obuwniczych, zastępując na tym miejscu Margaret. Próbowałem znaleźć tam ładne buty. Niestety, to tak samo skomplikowane, jak zrobić kompilację najpiękniejszych bramek Polaków na mundialu.

• Ślubami sypnęło na całego. Sakramentalne tak powiedzieli sobie Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka. Gratuluję. Istotnym novum jest fakt, że był to ich pierwszy raz. W jakim słowie można zrobić najwięcej błędów? W słowie „tak” podczas ślubu.

• To będzie starcie gigantów. Artur Szpilka zmierzy się z Mariuszem Wachem o dominację w wadze ciężkiej. Walka odbędzie się 10 listopada. Lubię Szpilkę. Jego walki są jak filmy Patryka Vegi. Tylko dialogi dużo lepsze.

• Pojawił się spot z Mikiem Tysonem, ubranym w biało-czerwoną opaskę i opowiadającym o powstaniu warszawskim. A wszystko to jest reklamą napoju energetycznego. Są dwa rodzaje kariery. Błyskotliwy komentarz lub powstrzymanie się od błyskotliwego komentarza. Dziś wybieram tę drugą.

• Koszykarz NBA Marcin Gortat zaprezentował światu zdjęcia z wieczoru kawalerskiego. Czyli jednak. Trudno. Kawaler nigdy nie zrozumie, jakie to szczęście mieć żonę. Żonaty zresztą też nie.

• Lider zespołu Weekend Radek Liszewski wystąpi gościnnie w serialu stacji TV4 „Lombard. Życie pod zastaw”. Radek często przyznaje, że swoją karierę zaczynał od niczego. I jak widać, sporo mu jeszcze z tego zostało.

Agata Młynarska poprowadzi w TVN Style program „Ex-tra zmiana”, w którym wraz ze specjalistami odmieni życie ludzi z problemami po rozwodach. Statystyki się nie oszuka. 100 proc. rozwodów zaczyna się od małżeństwa.

Edyta Herbuś także uczciła na Instagramie powstanie warszawskie. Podziękowała powstańcom, dedykując im ponętny dekolt. Jestem za legalizacją grzechów lekkich. Wtedy niektórym łatwiej będzie żyć.

• To prawdziwa sensacja. „Wydarzenia” Polsatu po raz pierwszy w historii wyprzedziły „Wiadomości” i „Teleexpress” TVP. Gratulacje. Mnie to nie dziwi. 99 proc. karpi też woli Wielkanoc od Bożego Narodzenia.

Patrycja Markowska pokazała stanik na planie „The Voice of Poland!”! – krzyczy tytuł w Wirtualnej Polsce. Dalej napięcie jeszcze rośnie i pojawia się opis dużego dekoltu. Rewolucja seksualna na świecie miała miejsce w 1968 r. W WP szykują się na razie do upadku Konstantynopola.

Polityka 32.2018 (3172) z dnia 07.08.2018; Kultura; s. 93
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną