Kultura

Mea pulpa

Sąd w Piasecznie skazał Piotra Najsztuba na 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki za potrącenie 77-latki.

• Mamy komedię miesiąca, i to bez udziału Patryka Vegi. Były naczelny „Super Expressu” Sławek Jastrzębowski wyznał publicznie, że był molestowany przez panie. I to aż dwie. Znane są takie przypadki. Papież, jak się zagapi, to też zamiast wiernych pobłogosławi okno.

Jurek Owsiak zarzucił radiowej Trójce całkowity bojkot Pol’and’Rock Festivalu w Kostrzynie. Wezwał też dziennikarzy do odejścia ze stacji. Trójka kiedyś miała fajne poranki, serwisy informacyjne i muzykę. Teraz ma jutrznie, gorzkie żale i roraty. Czyli generalnie kaplica.

• Dobra nowina. Jurorka programu o gotowaniu „Master Chef” Anna Starmach jest w ciąży i wkrótce zostanie mamą. Gratuluję. Z kuchnią jest jak z seksem. Można osiągnąć wspaniałe efekty w kilka minut.

• Oto popkulturowy bohater tygodnia. Marek Bukowski. Po 27 latach związku aktor rozwiódł się z żoną, co podsumował słowami: „Wolę męczyć się sam niż w związku”. Lubię czytać o rozwodach. To mi daje pewność, że nie tylko ja jestem szczęśliwy.

• Jest już jury nowego programu Polsatu „Śpiewajmy razem – All together now”. Tworzą je Ewa Farna, Darek Kordek i Krzysiek Jaryczewski. Ciekawy skład. Dla Ewy show-biznes to bezpieczna przystań, dla Kordka suchy port, a dla Jaryczewskiego – Pearl Harbor.

• Awantura w „Jaka to melodia”. Prezes Jacek poinformował o własnoręcznym odświeżeniu formatu, o czym poinformował Roberta Janowskiego. Robert Janowski poinformował, że nikt go nie poinformował. Tradycyjny w TVP obieg informacji.

• Odbył się ślub kościelny Joanny Krupy oraz Douglasa Nunesa. Zdaniem niektórych duchownych doszło do profanacji, gdyż wykonano utwór „All You Need Is Love”. Z miłością w Kościele jest jak z seksem po osiemdziesiątce. Jest możliwa, tylko trzeba o tym przypominać.

• Ledwo ruszyły zdjęcia do kolejnej edycji programu „The Voice of Poland”, a już media rozpisują się o konflikcie jurorów Michała Szpaka i Grzegorza Hyżego. Panowie pokłócili się o to, co lepiej regeneruje włosy – podcięcie rozdwojonych końcówek czy bardziej olejowanie.

Joanna Lichocka dokonała gruntownej analizy stacji TVN24: „Żałosny upadek. Ale poziom mediów stanu wojennego w stacji tworzonej przez ludzi PRL nie dziwi”. Cenię Joannę. To duża umiejętność osiągnąć taki stan bez dopalaczy.

Ryszard Czarnecki, polityk bez właściwości, tradycyjnie w ciągu. Jednej z internautek, zarzucającej mu ciągnięcie pieniędzy z UE, odpisał: „O ciągnięciu Pani pewnie wie lepiej ode mnie”. Brzydko. Ale brzydcy mężczyźni muszą być bardziej aktywni seksualnie. Inaczej by wyginęli.

Marek Bukowski, ten, co miał się męczyć, sam już porzucił obowiązek męczarni. Właśnie się wydało, że aktor spotyka się z Weroniką Książkiewicz. Para poznała się na planie serialu „Leśniczówka”. Leśniczówka to dobra metafora relacji: od ogniska do rogacza.

• Sąd w Piasecznie skazał Piotra Najsztuba na 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki za potrącenie 77-latki. Zbigniew Ziobro zapowiedział sprzeciw, argumentując to rażącą niewspółmiernością kary. Według Zbyszka będzie sprawiedliwie, jak teraz kobieta potrąci Najsztuba.

• Rada nadzorcza Polskiego Radia na nocnym posiedzeniu odwołała prezesa Jacka Sobalę z zajmowanego stanowiska. Sam fakt nocnego biesiadowania wskazuje, że jest to decyzja wagi państwowej. Jacek jest z zawodu dyrektorem. Z powołania jest nim krótko.

• Producent telewizyjny Rinke Rooyens poprowadzi w TTV program „Na krawędzi”, w którym pomoże bezdomnym oraz osobom z chorobą alkoholową. Świetny pomysł. Wiem nawet, kto mógłby zasiąść w jury.

• Pojawił się zwiastun nowego filmu Wojtka Smarzowskiego „Kler”. Po chwili zwiastun zdjęto i wycięto scenę erotyczną z udziałem księdza. Obraz pokazuje rozpustę w polskim Kościele, alkoholizm i pedofilię. Czyli wszystkie, jak to się mówi w ich języku, tajemnice bolesne.

• Ruszyły zdjęcia do filmu Michała Rosy „Piłsudski”, w którym tytułową rolę zagra Borys Szyc. Aktor pokazał na Instagramie swoją metamorfozę. Ciekawa. Aż trudno poznać, w kogo się wcielił.

Polityka 33.2018 (3173) z dnia 13.08.2018; Kultura; s. 93
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną