Kultura

Mea pulpa

Z Teatru Imka znika spektakl „Słownik ptaszków polskich”, w którym między innymi grała Doda.

• Dwóch komików ze świata stand-upu, Abelard Giza i Jacek Stramik, napisało książkę, która jest zapisem ich mailowej korespondencji. Znakomite. Już teraz wiem, dlaczego komicy nie wierzą w Boga. Bo nie wyobrażają sobie, że może być ktoś bardziej zajebisty od nich.

• Stacja TTV przygotowała nowy program „Piękne i odważne”. Sześć wielkomiejskich dziewczyn stawi czoła życiu na polskiej wsi. Prowadząca Barbara Pasek karierę zaczynała w serwisie Pudelek, a więc na prowincji będzie czuła się jak w domu.

Tomasz Adamek odbył swą kolejną ostatnią walkę. Tym razem przegrał z Jarrellem Millerem, cięższym o 41 kilo i młodszym o epokę. Co ciekawe, tą walką Tomek zaprzeczył sobie, bo kiedyś wyznał w moim programie, że nikt z jego rodziny nie będzie się spotykał z czarnoskórym.

• Odbył się ślub Daniela Martyniuka, syna cesarza disco polo. Serwisy plotkarskie wpadły w zachwyt. Rozpisywano się, ile kosztowało wesele, ile kosztowali goście, ile było w kopertach i ile wydadzą na podróż poślubną. Tradycyjnie widać, że biedny bogatego nie zrozumie.

• Z Teatru Imka znika spektakl „Słownik ptaszków polskich”, w którym między innymi grała Doda. Szkoda. Stanąć do pojedynku z Iwoną Bielską to wyzwanie. W jej jednym monologu było więcej życia niż w całej „Koronie królów”, włączając bitwę pod Płowcami.

• Znany medialny ekshibicjonista aktor Jacek Borkowski objawił światu swą kolejną wybrankę. Jest nią pogodynka Nowa TV Paulina Koziejowska. Jacek oznajmił ostatnio, że nie szuka kobiet z second handu. Jacku, są jeszcze takie sklepy – Wszystko po 5 zł.

Tomasz Karolak objawił się na premierze filmu z podobno nową narzeczoną, modelką Magdaleną Malicką. Był kiedyś taki serial „Stawka większa niż życie”. Tomkowi polecam kontynuację. Ustawka większa niż życie.

• Najzdolniejszy aktor pochodzący z Sosnowca Michał Czernecki wydał książkę „Wybrałem życie”. A w niej przyznaje się do bycia molestowanym, depresji oraz dwóch prób samobójczych. Teraz już rozumiem, dlaczego wylądował w serialu „Diagnoza”.

• Telewizyjna Czwórka szykuje nowy program „Ja cię kręcę”, którego gospodarzem będzie Artur Andrus. Będzie to widowisko, w którym charyzmatyczni ludzie będą prezentować swoje pasje na scenie. Jak widać z opisu, autor pomysłu odpadł już w eliminacjach.

• Nasi medalowi skoczkowie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot reklamują samochody marki Renault. Podoba mi się to w tych chłopakach, że nie wstydzą się przyznać, że nie we wszystkim muszą być najlepsi.

Jacek Braciak, jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia w średnim wieku, spotyka się z Agatą Buzek, obecnie aktorką międzynarodową. Tak spekulują media i pytają, czy to możliwe. W kinie wszystko jest możliwe. Tutaj nawet Janusz zostaje biskupem.

• Z ramówki Nowa TV zniknie program informacyjny „24 godziny”. Jak poinformowała stacja: – Stawiamy na tańszą rozrywkę. Tańszej rozrywki niż informacje z kraju rządzonego przez PiS to chyba nie ma.

• Swój kolejny bój na ringu stoczył też Krzysztof Diablo Włodarczyk. I tak, jak słowo stoczył jest adekwatne do losów Tomka Adamka, to tutaj jest inaczej. Diablo pobił pana z Haiti w cztery minuty. Gratulacje. Powoli czas trwania jego walk dogania czas trwania jego małżeństw.

• Pojawił się plakat nowego filmu Patryka Vegi „Plagi Breslau”. Vega to prawdziwy fenomen, który potrafi zrobić film bez scenariusza. Jest takie stare powiedzenie: dzieci, wódka i legginsy zawsze powiedzą prawdę. Autor plakatu musiał być pod wpływem jednego z nich.

Anna Mucha tradycyjnie w ogniu rzeczywistości. Aktorka wraz z jej partnerem chcieli udzielić pomocy ofierze wypadku samochodowego i wdali się w pyskówkę i przepychankę z obcym kierowcą. Wersje, oceny i oskarżenia są różne. Wrak tradycyjnie jeden.

• Kariera Mai Sablewskiej na Instagramie nabiera rozpędu. Stylistka, która ubiera ludzi, zauważyła, że dziś w kraju sama może odnieść sukces tylko realizując całkowicie odwrotny kierunek.

• Wielki sukces Joanny Kulig. Aktorka zagra w amerykańskim serialu „Hanna”, wyprodukowanym przez Amazon. Wcieli się w postać matki dziewczynki, która od najmłodszych lat była szkolona na zabójczynię. Z opisu wynika, że będzie to opowieść o reformie Anny Zalewskiej.

Polityka 42.2018 (3182) z dnia 16.10.2018; Kultura; s. 93
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Czy jelita mogą konkurować z mózgiem?

Czy jelita – tzw. drugi mózg człowieka – mają swój własny rozum.

Eliza Koźmińska-Sikora
14.05.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną