Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Z Teatru Imka znika spektakl „Słownik ptaszków polskich”, w którym między innymi grała Doda.

• Dwóch komików ze świata stand-upu, Abelard Giza i Jacek Stramik, napisało książkę, która jest zapisem ich mailowej korespondencji. Znakomite. Już teraz wiem, dlaczego komicy nie wierzą w Boga. Bo nie wyobrażają sobie, że może być ktoś bardziej zajebisty od nich.

• Stacja TTV przygotowała nowy program „Piękne i odważne”. Sześć wielkomiejskich dziewczyn stawi czoła życiu na polskiej wsi. Prowadząca Barbara Pasek karierę zaczynała w serwisie Pudelek, a więc na prowincji będzie czuła się jak w domu.

Tomasz Adamek odbył swą kolejną ostatnią walkę. Tym razem przegrał z Jarrellem Millerem, cięższym o 41 kilo i młodszym o epokę. Co ciekawe, tą walką Tomek zaprzeczył sobie, bo kiedyś wyznał w moim programie, że nikt z jego rodziny nie będzie się spotykał z czarnoskórym.

• Odbył się ślub Daniela Martyniuka, syna cesarza disco polo. Serwisy plotkarskie wpadły w zachwyt. Rozpisywano się, ile kosztowało wesele, ile kosztowali goście, ile było w kopertach i ile wydadzą na podróż poślubną. Tradycyjnie widać, że biedny bogatego nie zrozumie.

• Z Teatru Imka znika spektakl „Słownik ptaszków polskich”, w którym między innymi grała Doda. Szkoda. Stanąć do pojedynku z Iwoną Bielską to wyzwanie. W jej jednym monologu było więcej życia niż w całej „Koronie królów”, włączając bitwę pod Płowcami.

• Znany medialny ekshibicjonista aktor Jacek Borkowski objawił światu swą kolejną wybrankę. Jest nią pogodynka Nowa TV Paulina Koziejowska. Jacek oznajmił ostatnio, że nie szuka kobiet z second handu. Jacku, są jeszcze takie sklepy – Wszystko po 5 zł.

Tomasz Karolak objawił się na premierze filmu z podobno nową narzeczoną, modelką Magdaleną Malicką. Był kiedyś taki serial „Stawka większa niż życie”. Tomkowi polecam kontynuację. Ustawka większa niż życie.

• Najzdolniejszy aktor pochodzący z Sosnowca Michał Czernecki wydał książkę „Wybrałem życie”. A w niej przyznaje się do bycia molestowanym, depresji oraz dwóch prób samobójczych. Teraz już rozumiem, dlaczego wylądował w serialu „Diagnoza”.

• Telewizyjna Czwórka szykuje nowy program „Ja cię kręcę”, którego gospodarzem będzie Artur Andrus. Będzie to widowisko, w którym charyzmatyczni ludzie będą prezentować swoje pasje na scenie. Jak widać z opisu, autor pomysłu odpadł już w eliminacjach.

• Nasi medalowi skoczkowie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot reklamują samochody marki Renault. Podoba mi się to w tych chłopakach, że nie wstydzą się przyznać, że nie we wszystkim muszą być najlepsi.

Jacek Braciak, jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia w średnim wieku, spotyka się z Agatą Buzek, obecnie aktorką międzynarodową. Tak spekulują media i pytają, czy to możliwe. W kinie wszystko jest możliwe. Tutaj nawet Janusz zostaje biskupem.

• Z ramówki Nowa TV zniknie program informacyjny „24 godziny”. Jak poinformowała stacja: – Stawiamy na tańszą rozrywkę. Tańszej rozrywki niż informacje z kraju rządzonego przez PiS to chyba nie ma.

• Swój kolejny bój na ringu stoczył też Krzysztof Diablo Włodarczyk. I tak, jak słowo stoczył jest adekwatne do losów Tomka Adamka, to tutaj jest inaczej. Diablo pobił pana z Haiti w cztery minuty. Gratulacje. Powoli czas trwania jego walk dogania czas trwania jego małżeństw.

• Pojawił się plakat nowego filmu Patryka Vegi „Plagi Breslau”. Vega to prawdziwy fenomen, który potrafi zrobić film bez scenariusza. Jest takie stare powiedzenie: dzieci, wódka i legginsy zawsze powiedzą prawdę. Autor plakatu musiał być pod wpływem jednego z nich.

Anna Mucha tradycyjnie w ogniu rzeczywistości. Aktorka wraz z jej partnerem chcieli udzielić pomocy ofierze wypadku samochodowego i wdali się w pyskówkę i przepychankę z obcym kierowcą. Wersje, oceny i oskarżenia są różne. Wrak tradycyjnie jeden.

• Kariera Mai Sablewskiej na Instagramie nabiera rozpędu. Stylistka, która ubiera ludzi, zauważyła, że dziś w kraju sama może odnieść sukces tylko realizując całkowicie odwrotny kierunek.

• Wielki sukces Joanny Kulig. Aktorka zagra w amerykańskim serialu „Hanna”, wyprodukowanym przez Amazon. Wcieli się w postać matki dziewczynki, która od najmłodszych lat była szkolona na zabójczynię. Z opisu wynika, że będzie to opowieść o reformie Anny Zalewskiej.

Polityka 42.2018 (3182) z dnia 16.10.2018; Kultura; s. 93
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rząd tnie cesarki, choć Polki boją się rodzić naturalnie. Co się dzieje na porodówkach?

Polka idzie dziś po zaświadczenie od psychiatry nie tylko wtedy, kiedy potrzebuje aborcji, ale i po to, żeby zagwarantować sobie cesarskie cięcie. Rodzi w ten sposób już co druga. Eksperci WHO i ONZ przypatrują się tej sytuacji ze zdziwieniem, pytając, co właściwie dzieje się na polskich porodówkach?

Agata Szczerbiak
02.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną