Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

• Specjalistka od trudnych relacji damsko-męskich Katarzyna Grochola napisała swój pierwszy kryminał, o jakże aktualnym tytule „Zranić marionetkę”. Zaczyna się tradycyjnie, od znalezienia ciała biznesmena. Potem, jak to u Grocholi, ciała zaczynają robić coś zupełnie innego.

• Serwis plotkarsko-mobbingowy Plotek wyprzedził w ostatnim czasie swego największego konkurenta, czyli serwis Pudelek. Odwiedziło go 5,63 mln użytkowników. Przypomina mi się autentyczny szyld reklamowy: Masarnia Stolec – zawsze świeże wyroby.

• Średnio 138 tys. widzów ogląda poranny program w TVP Info zatytułowany optymistycznie „Wstaje dzień”. To epickie dzieło prowadzi Anna Popek. Propaganda PiS tak ściemniła obraz rzeczywistości, że 138 tys. musi usłyszeć, że już nowy dzień, aby uwierzyć.

• Po 15 latach wrócił program „Europa da się lubić”. Prowadzi go Monika Richardson-Zamachowska. Do grona Europejczyków na pokaz dołączył Adam Drzewicki, twórca kanału „Matura to bzdura”. Gratuluję. Egzamin dojrzałości z postaw kolaboracyjnych zdany na 5.

Marcin Prokop wystąpił w spotach „Różne smaki życia”, będących kampanią reklamową napojów gazowanych Schweppes. W 6 filmach Marcin rozmawia ironicznie sam ze sobą. Znakomity odkrywczy pomysł. 8 lat temu odkryłem go w kampanii Play.

• Nareszcie. Danuta Holecka została szefową „Wiadomości”. Rewolucja umysłów wchodzi w nową fazę. Dla mnie Danuta powinna zostać Człowiekiem wolności tygodnika „Sieci”. Ona najlepiej wie, co wolno, a czego nie.

• Tą aferą żyły media od tygodni. Jarosław Bieniuk został zatrzymany przez policję pod zarzutem gwałtu oraz posiadania narkotyków. Sprawa śmierdzi na kilometr i spodziewam się zwrotu akcji o 180 stopni. A kto zna Sopot nocą, to nawet o 360.

• Stało się. Poetka, eseistka i skandalistka Isabel Marcinkiewicz złożyła w prokuraturze wniosek o ściganie Kazimierza Marcinkiewicza. Kwota, jaką jej wisi premier, to podobno 110 tys. zł. Jak mawiali nasi ojcowie: Kto mieczem wojuje, ten płaci alimenty.

• Na rynku pojawiła się debiutancka książka muzyka Tomasza Organka pt. „Teoria opanowywania trwogi”. Jest to humorystyczne połączenie thrillera i powieści drogi. Polecam wyłącznie tym, którzy wiedzą, że książka „O psie, który jeździł koleją” nie jest opowieścią o policjancie.

• „Domowe rozgrywki” to nowy miniserial Polsatu. Całość będzie liczyć pięć sześciominutowych odcinków, a partnerem jest Santander Bank Polska. Aktor Łukasz Nowicki zagra w nim znanego aktora. W tej materii będzie to jego absolutny debiut.

• Pod koniec maja ukazać się ma trzecia powieść Blanki Lipińskiej zatytułowana konsekwentnie „365 dni”. W tomie pierwszym autorka „kaszubskiego porno” 167 razy użyła słowa k…as. Sienkiewicz pisał ku pokrzepieniu serc. Ona ku pokrzepieniu pozostałych organów.

Krzysztof Zalewski został ojcem. Matką potomka jest prawdopodobnie Olga Tuszewska, menedżerka Moniki Brodki. Piszę prawdopodobnie, bo zasada jest taka, że artyści, którzy dużo wiedzą, nie informują o swoim życiu świata, a dziennikarze, którzy nic nie wiedzą – bardzo chętnie.

• Zespół Bayer Full wystąpił na pikniku patriotycznym w Pułtusku jako support takich wykonawców, jak Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. Ich największym przebojem jest numer „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”. Ciekawe. Na co dzień Kaczyński śpiewa całkowicie inaczej.

Wojciech Cejrowski, podróżnik po prawicy i egzotyce, został wyrzucony z TVP. Sam napisał, że został wywalony i nikt z nim nie rozmawiał. Prawicę i egzotykę dużo łączy. I tu, i tam obowiązuje prawo dżungli.

Polityka 19.2019 (3209) z dnia 07.05.2019; Kultura; s. 84
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Co z uznaniem ukraińskiej Cerkwi? Pytamy metropolitę Sawę. „Teraz trwa wojna”

Rozmowa z metropolitą Sawą, zwierzchnikiem Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, związanego z patriarchatem moskiewskim, o tym, dlaczego polscy prawosławni nie uznają niezależności Cerkwi w Ukrainie.

Katarzyna Kaczorowska
09.08.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną