Black Friday w „Polityce”

Rabaty na prenumeratę cyfrową do -50%

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Szok i niedowierzanie. Michał Koterski i Marcela Leszczak nie są już parą. Dowodem ma być fakt, że oboje przestali się obserwować na Instagramie. Trudno ocenić. Mam kolegę, który kiedyś wrócił do domu i zastał w szafie gołego faceta. A wcale nie był żonaty.

• Najpiękniejszy polski aktor Maciej Musiał nie traci tempa. Tym razem spotyka się z Miss Polski 2018 Olgą Buławą. Olga jest absolwentką prawa i pracuje jako stewardesa. Stewardesom łatwo znaleźć właściwego faceta. Od razu są podzieleni na klasy.

• Wszystko wskazuje na to, że najbardziej uzdolniony ze wszystkich ministrów Bartłomiej Misiewicz wziął ślub. Miejmy nadzieję, że goście byli hojni. Kaucja i poręczenie to nie są tanie rzeczy.

• Tancerz Żora Korolyow zaatakował nową edycję „Tańca z gwiazdami”. Wyśmiał wysoko oceniony taniec Basi Kurdej-Szatan, a jury zarzucił układy i niesprawiedliwość. Cytując klasyka: Jeśli taniec jest mową ciała, to moje ciało mówi nie.

Edyta Górniak wyznała, że marzy o kolejnym dziecku, i zapytała Joannę Krupę, czy nie odstąpiłaby jej swoich zamrożonych jajeczek. Jestem za. Macierzyństwo jest super. Wstajesz rano, robisz sobie kawę, a w nocy siadasz i ją spokojnie sobie pijesz.

• Sagi Weroniki Rosati i jej partnera Roberta Śmigielskiego ciąg dalszy. Weronika zmieniła w sądzie w USA nazwisko córki z Rosati-Śmigielska na Rosati. Pan Śmigielski w sądzie w LA odwołał się od tej decyzji i teraz znowu córka jest Rosati-Śmigielska. Coraz łatwiej zmienić nazwisko, coraz trudniej rodziców.

Dorota Doda Rabczewska całkowicie odstawiła alkohol i poinformowała fanów o skutkach tej niepojętej decyzji. To podobno dzika stymulacja intelektualna, błyskotliwość, dobra pamięć i lotność. Bardzo dobra decyzja. Trzeba to oblać.

Hanna Lis poprowadzi kulinarny talkshow w Wirtualnej Polsce. „O polityce w kuchni nie rozmawiam, w tym programie nie będzie polityki” – mówi autorka. Dziwne. Jeden z serwisów WP notorycznie niszczył jej rodzinę. O polityce nie rozmawiam, ale to jeszcze śmieszniejsze niż Kukiz w PSL.

• Jest. Nareszcie. Po 30 latach kariery Norbi odnosi sukces. „Koło fortuny” prowadzone przez człowieka dotychczas uważanego za wokalistę zyskało widzów. Ogląda go 1,4 mln osób. To jest o 1,4 mln więcej od liczby fanów, którzy kupili jego ostatnią płytę.

Mateusz Borek został uznany za najcenniejszego dziennikarza komentującego piłkę nożną. Szacowana „wartość mediowa” Mateusza przekroczyła kwotę 10,9 mln zł. Nie bardzo wiadomo, o co chodzi, ale jest pewne, że taką kwotę Tomasz Hajto spokojnie wydałby na drinki.

Odeta Moro, do niedawna Odeta Moro-Figurska, została nową prowadzącą programu „Onet rano”. Dziwny wybór. Nie znam uniwersalnej recepty na sukces. Znam za to uniwersalną receptę na porażkę: chęć podobania się wszystkim.

Kasia Smutniak wyszła za mąż za włoskiego producenta Domenico Procacciego. Co ważne, ślub odbył się w tajemnicy, a zaproszeni goście myśleli, że jadą na urodziny aktorki. Ciekawe, kim byli świadkowie. Znana jest bowiem włoska tradycja likwidowania wszelkich świadków.

• W TVP2 wystartował nowy kulinarny show o wszystko mówiącym tytule „Najgorszy kucharz”. 16 kuchennych ignorantów trafi pod opiekę dwóch mistrzów kuchni. Co ciekawe, uczestników widowiska zgłaszali niezadowoleni członkowie rodzin. TVP tradycyjnie stawia na donosy.

• Aktor Mikołaj Krawczyk wziął ślub ze swą wybranką Sylwią Juszczak. Co ciekawe, tego samego dnia, w tym samym kościele ochrzcili swoją córkę Konstancję. To powoli staje się tradycją. Przypomina mi się cytat z filmu: Jezus nadchodzi! Udawaj, że jesteś zajęty.

Edyta Zając-Rzeźniczak potwierdziła w wywiadzie rozwód ze swym mężem, piłkarzem Jakubem Rzeźniczakiem. Współczuję. Zawsze twierdziłem, że bankructwo, kryzys i recesja są gorsze od rozwodu. Stracisz połowę majątku, ale nadal będziesz miał żonę.

Marcin Dorociński dołączył do obsady serialu „The Queen’s Gambit” produkowanego przez Netflixa. Gratuluję. Aktor ma spędzić na planie 20 dni. Rafał Zawierucha u Tarantino spędził trzy miesiące i zostało z tego sześć sekund. Z karierą w USA jest jak z zawałem. Liczy się każda sekunda.

Polityka 39.2019 (3229) z dnia 24.09.2019; Kultura; s. 87
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Autorzy artykułów naukowych zaskakująco często się mylą. I co z tego?

Badacze bardzo często przedstawiają odkrycia, wnioski z badań i efekty eksperymentów, które okazują się fałszywe. Nauka ma jednak wbudowane rozmaite mechanizmy ich korekty. I pozostaje najlepszym sposobem na zdobywanie rzetelnej wiedzy o świecie.

Rafał Zwolak
29.11.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną