Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Polski aktor Marcel Sabat zagra w najnowszym filmie twórcy trylogii o Batmanie Christophera Nolana. Obok Michaela Caine’a, Roberta Pattinsona czy Kennetha Branagha wcieli się w chudego Rosjanina. Dobry wybór postaci. Im chudsza, tym trudniej wyciąć.

Patryk Vega przeprosił publicznie Bartłomieja Misiewicza. Vega stwierdził, że grana przez Antka Królikowskiego postać w filmie nie jest Bartłomiejem Misiewiczem. Czekam teraz, aż reżyser przeprosi za to, że grana przez niego postać nie jest artystą.

• To był tydzień Magdaleny Ogórek, która wraz z Jackiem Łęskim wyrzuciła z programu „Studio Polska” w TVP Info kandydata KO do Sejmu Rafała Lipskiego. Po tym bohaterskim czynie szybko pojawiła się propozycja napisania biografii pani Magdy. Jestem za. W konformizmie i zaprzeczeniu jest Michałem Aniołem.

• Afera z psem Sandry Kubickiej nie mogła ujść uwagi prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości show-biznesu pani Karoliny Korwin-Piotrowskiej. Obok tradycyjnych fraz o głupocie porównała modelkę Kubicką do Hitlera. Śmieszność jest jak nieświeży oddech. Rzadko zauważamy ją u siebie.

Robert Górski wydał właśnie książkę pod historycznym tytułem „Jak zostałem prezesem. Kulisy »Ucha Prezesa«”. Przyjemna lektura. Krystyna Pawłowicz zarzucała Górskiemu, że robił serial o prezesie, nie znając go osobiście. Logiczne. Filmy o kosmosie mogą robić tylko kosmici.

• Słynna dziewczyna 007, czyli Izabella Scorupco, po raz trzeci wyszła za mąż. Tym razem za szwedzkiego milionera o typowym szwedzkim nazwisku. Pan dorobił się na pokerze online. Małżeństwo jest trochę jak poker. Najpierw jest czekanie, potem wejście, a na końcu pass.

• Szok i niedowierzanie. Maciej Kurzajewski, ideał męża, ojca i dziennikarza, rozwodzi się ze swoją żoną. Po 23 latach bycia razem. Podobno para rozstała się w przyjaźni. To dobrze. Z przyjaciółmi lepiej świętuje się wolność.

• Program stylistki Mai Sablewskiej po sześciu latach zniknął nagle z TVN Style. Szkoda. Zawsze ubieraj się tak, jakbyś miał spotkać swego największego wroga, mawiał klasyk. Po spotkaniach z Mają uczestniczki wyglądały tak, jakby je ubierał największy wróg.

Netflix planuje zakupienie prawa do scenariusza polskiego kandydata do Oscara, czyli filmu „Boże ciało”, i zrobienie z niego 8-odcinkowego serialu. W przypadku powodzenia mają powstać kolejne. Obraz o przestępcy udającym księdza to murowany sukces. U nas już od kilku tysięcy sezonów.

• Afera z projektantem mody Łukaszem Jemiołem. Został on zatrzymany przez CBŚ, przesłuchany, a następnie wypuszczony za poręczeniem majątkowym. W tle jest wątek przestępstw podatkowych i prania brudnych pieniędzy. Chyba każdy, kto interesuje się modą, wie, że nie wszystko można prać.

Ewa Chodakowska odchodzi z programu TVP „Dance, dance, dance”, w którym była jurorem. Lubię tę tendencję w showbiznesie. Jesteś dobry w jednym, to jesteś dobry we wszystkim. Nadchodzi czas zimowy. Super. Wszyscy będą się znali na wszystkim o godzinę dłużej.

Michał Czernecki został twarzą kampanii edukacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji promującej korzystanie z technologii i usług cyfrowych. Między innymi Profilu Zaufanego. Mówienie o zaufaniu w przypadku tej ekipy to jak twierdzenie, że rzeka to po prostu takie długie jezioro.

• Na polskim rynku wystartował kanał Playboy TV Europe. Jest on obecnie dostępny dla abonentów Platformy Canal+ za 15 zł miesięcznie. Programy mają być tłumaczone na język polski. Już po tytułach można się przekonać, że nie są to pozycje zbytnio przegadane.

• Wywiadowcy Playboya Łukasz Klinke i Arkadiusz Bartosiak napisali książkę o Andrzeju Sewerynie. Tak zwany wywiad rzeka nosi tytuł „Ja prowadzę!”. Mało kto pamięta, że Andrzej zagrał nawet w filmie „Stawiam na Tolka Banana”. Dokładnie rzecz ujmując, on tego sam nie pamięta.

• Szok. Zbrodnia w „M jak miłość”. Tomasz Ciachorowski po czterech latach pracy w serialu „M jak miłość” odchodzi z pracy. Scenarzyści postanowili pozbyć się go z fabuły i Tomasz został zabity. Teraz letnie aktorstwo tego serialu zejdzie na jeszcze zimniejszy poziom.

• Afera w „Tańcu z gwiazdami”. Modelka Sandra Kubicka wzięła ze schroniska psa, poinformowała o tym naród, a następnie psa oddała dalej. W sieci burza. Sandra, chcąc uspokoić emocje, zaprosiła psa na widownię programu. Lubię show-biznes. Ale podobnie jak ten pies, staram się siedzieć na widowni.

Polityka 42.2019 (3232) z dnia 15.10.2019; Kultura; s. 82
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Uzbrojenie na nową wojnę

Po latach wojowania z terroryzmem USA szykują się do starcia z równorzędnym przeciwnikiem. Czy nowe systemy uzbrojenia sprawią, że potencjalny konflikt zbrojny między mocarstwami będzie niewidzialną wojną nowoczesnych urządzeń?

Przemysław Ziemacki
26.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną