Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Daniel Martyniuk, syn Zenona, nie przestrzegał zasad kwarantanny po powrocie z zagranicy. Nie przyjął mandatu od policji i sprawa trafi do sądu. Wcześniej był karany za narkotyki i jazdę po pijaku. Zaproponować Danielowi myślenie, to jak zaproponować komuś grę w chińczyka.

Wojciech Mann wypowiedział się na temat wyborów 10 maja: „Przestańmy wreszcie jak barany słuchać oszołomów. Fuck them all”. Ładnie.

Patryk Vega, ignorując powszechnie znane zakazy, nie wstrzymał zdjęć do swego nowego filmu „Seryjny samobójca”. Krajowe środowisko filmowe zastanawia się, jak ukarać myślącego wyłącznie portfelem reżysera. Wszystkim aktorom grającym w tym obrazie gratuluję odwagi. I nie myślę tu o koronawirusie. Myślę o scenariuszu.

Marcin Najman, pięściarz horyzontalny, ogłosił koniec kariery. Zawodnik odbędzie tylko jedną, pożegnalną walkę w formule MMA. Zgłaszam swoją kandydaturę. Mam 56 lat, cukrzycę, hemoroidy i palę dwie paczki dziennie.

Adam Nergal Darski przy okazji promocji nowej płyty swojej grupy „Me And That Man” udzielił wywiadu, w którym diagnozuje, że Polacy rozliczą PiS tak samo jak komunistów. Bo oni też narażali ludzi. Komunizm był najgorszym systemem w historii. Choć są tacy, którzy uważają, że to Windows Millennium.

Robert Lewandowski został sfotografowany w Porsche 911 Speedster. Nasi medialni spece od wszystkiego, od „Gazety” po „Dziennik”, szybko uznali, że to najdroższy i najlepszy model marki. Od ignorancji wymieszanej z wazeliną gorsza jest tylko zupa z nietoperza.

• Celebrycki festiwal koronohipokryzji trwa w najlepsze.

Polityka 16.2020 (3257) z dnia 14.04.2020; Kultura; s. 75

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama