Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Nowa fala radia

Nowe radiowe stacje internetowe

Magdalena Jethon, była szefowa Trójki, współtwórczyni radia Nowy Świat. Magdalena Jethon, była szefowa Trójki, współtwórczyni radia Nowy Świat. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Popularność stacji radiowych podczas domowej izolacji rośnie. Alternatywą dla tradycyjnych są te internetowe. Właśnie pojawiła się kolejna, o budzącej skojarzenia nazwie RadioSpacja. A wkrótce w sieci zadebiutują radiowcy z dawnej Trójki.
Paweł Sito, dawny dyrektor programowy Radiostacji, dziś szef internetowej RadioSpacji.Darek Stawski Paweł Sito, dawny dyrektor programowy Radiostacji, dziś szef internetowej RadioSpacji.

„Sieć w domu!” – hasło reklamowe RadioSpacji, która wystartowała 24 marca, już w kwarantannie, brzmi dziś bardzo sugestywnie, nawet bez wykrzyknika. – Każdy w tym trudnym czasie robi to, co potrafi najlepiej – tłumaczy szef stacji Paweł Sito. – My chcemy poprzez nasze audycje dać ludziom zamkniętym w domach, bombardowanym strasznymi informacjami, trochę dobrej energii i radości. Być odskocznią od stacji newsowych i okazją do spotkania z człowiekiem będącym w takiej samej sytuacji.

Polityka 18.2020 (3259) z dnia 27.04.2020; Kultura; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowa fala radia"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Przeklęta ewolucja! Chodzenie to kontrolowane upadanie

O tym, dlaczego stanęliśmy na nogach, co dzięki temu zyskaliśmy, a co straciliśmy, opowiada prof. Jeremy DeSilva, paleoantropolog z Dartmouth College.

Tomasz Targański
19.01.2022