Kultura

Odmrożenie z poślizgiem

Odmrożone muzea

Minister Gliński Zamku Królewskim w Warszawie. Minister Gliński Zamku Królewskim w Warszawie. Andrzej Lange / PAP
Władza odmroziła muzea. Inne gałęzie kultury patrzą teraz na muzealników i zastanawiają się, jak działać, gdy nie wiadomo, co wróci szybciej: wirus czy widzowie.
Trwają prace nad wytycznymi dla teatrów, oper, baletów, filharmonii, jak zorganizować bezpieczny powrót widzów. Bierze się pod uwagę scenariusz czeski, gdzie teatry mają zielone światło od 11 maja.Anna Musiałówna/Polityka Trwają prace nad wytycznymi dla teatrów, oper, baletów, filharmonii, jak zorganizować bezpieczny powrót widzów. Bierze się pod uwagę scenariusz czeski, gdzie teatry mają zielone światło od 11 maja.

Zamek Królewski w Warszawie odmrażał osobiście minister Gliński – w pierwszym dozwolonym przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego terminie, 4 maja. W towarzystwie dyrektora Zamku i prezesa KGHM Polska Miedź, głównego mecenasa Zamku, otworzył Bramę Zegarową i przemówił. Na razie zwiedzać można wyłącznie nieco okrojoną Trasę Królewską i ogrody, tylko indywidualnie, bez dostępu do audioprzewodników i w liczbie do stu osób na godzinę. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni oraz zachowania dwumetrowego dystansu.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Kultura; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Odmrożenie z poślizgiem"

Czytaj także

Społeczeństwo

Mama transpłciowego dziecka: Mój syn czuje, że w Polsce jest nikim

Nie czarujmy się, że Polki i Polacy na pstryknięcie palcami zrozumieją, co to znaczy transpłciowość. Ale Pawłowicz i Kaczyński paradoksalnie przyczyniają się do edukacji społeczeństwa – mówi Ewelina Słowińska, mama Saszy, aktywistka fundacji Trans-Fuzja.

Mateusz Witczak
12.04.2021