Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Sztuka powrotu

Teatr popandemiczny

Spektakl „Martwa natura” będzie się składał z modułów, które można wyjąć i pokazać w innej niż sceniczna przestrzeni. Spektakl „Martwa natura” będzie się składał z modułów, które można wyjąć i pokazać w innej niż sceniczna przestrzeni. Archiwum
Powinniśmy wynieść z pandemii myślenie o nowych formach kontaktu, z mniejszą liczbą ludzi – o nowym początku dla teatru mówią reżyserka Agnieszka Jakimiak i dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie Paweł Łysak.
Agnieszka JakimiakPaweł Kuligowski Agnieszka Jakimiak

ANETA KYZIOŁ: – Aplikowaliście do słynnego ministerialnego programu „Kultura w sieci”?
AGNIESZKA JAKIMIAK: – Nie, a zresztą aplikować nie mogłam, bo jestem studentką studiów doktoranckich. Prosiłam instytucję, z którą miałam podpisaną umowę, o wystąpienie o postojowe dla mnie, ale do tej pory nie dostaliśmy. Tak więc na razie żyję z oszczędności i drobnych zleceń.

PAWEŁ ŁYSAK: – Myśmy jako Teatr Powszechny też nie aplikowali, a to z tego powodu, że ten program dla instytucji może oznaczać straty.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Sztuka powrotu"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022