Kultura

Turystyczny gust muzyczny

Nowa letnia mapa festiwalowa

Psychodeliczny Goadupa Festival do zeszłego roku organizowany w Bieszczadach, a teraz w Przyłęku pod Paradyżem. Psychodeliczny Goadupa Festival do zeszłego roku organizowany w Bieszczadach, a teraz w Przyłęku pod Paradyżem. Goadupa Arts, Culture & Music Festival
Rozluźniają się rygory związane z pandemią, tu i ówdzie pojawiają się rozrywki typowe dla sezonu wakacyjnego, nieśmiało wraca nawet turystyka festiwalowa. Jaka była kiedyś, jaka jest dziś?
Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, 1977 r.TVP/PAP Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, 1977 r.

Ostróda w sobotę, 11 lipca, w przeddzień wyborów. Gdyby sądzić po anonsach internetowych, ale też plakatach rozlepianych w okolicy – dla tej popularnej turystycznej miejscowości na pojezierzu iławskim ważniejsze od wyborów są atrakcje muzyczne. Jak choćby „Odreggaeowanie”, impreza, która choć w części ma zrekompensować odwołany z powodów epidemicznych największy i najważniejszy w kraju festiwal reggae. Organizatorzy ogłosili: „Trudno wyobrazić sobie rok bez Ostróda Reggae Festival.

Polityka 30.2020 (3271) z dnia 21.07.2020; Kultura; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Turystyczny gust muzyczny"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001