Kultura

Polska+

Jak pisać, żeby dzieci chciały czytać?

Kadr z filmu „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”. Kadr z filmu „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”. Phoenix Film
Staram się dawać ogólne wskazówki, że ważne są rzeczy takie, jak nadzieja, przyjaźń, rodzina – tłumaczy swoją strategię pisarską autor bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży Rafał Kosik.
Powergraph

JUSTYNA SOBOLEWSKA: – Od początku pandemii mój syn przeczytał już cztery tomy serii „Amelia i Kuba”. Nie jest łatwo dziś wciągnąć dziewięciolatka w czytanie, bo ma mnóstwo innych atrakcji. Jak to się robi?
RAFAŁ KOSIK: – Zaczynałem od dorosłej fantastyki naukowej. I kiedy doszedłem do pisania dla dzieci, to przeanalizowałem, co takiemu młodemu człowiekowi będzie się podobać. I dlaczego nie lubią czytać lektur. Często problemem są rozwlekłe opisy i powolna narracja.

Polityka 30.2020 (3271) z dnia 21.07.2020; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Polska+"

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021