Kultura

Czas Nolana

Superwidowisko Nolana – czy widzowie wreszcie ruszą do kin?

Christopher Nolan z Johnem Davidem Washingtonem na planie filmu „Tenet”. Christopher Nolan z Johnem Davidem Washingtonem na planie filmu „Tenet”. Warner Bros. Entertainment
Po miesiącach lockdownu Hollywood wraca do gry. Branża liczy, że uratuje ją niezawodny Christopher Nolan, specjalista od zwrotów akcji.
Kino to dla Nolana przede wszystkim rozrywka.Image Capital Pictures/Film Stills/Forum Kino to dla Nolana przede wszystkim rozrywka.

Film „Tenet” Christophera Nolana ma zwiastować powrót do normalności. Będzie pierwszym wysokobudżetowym widowiskiem dystrybuowanym w multipleksach od wybuchu pandemii. Ale też pierwszym hollywoodzkim blockbusterem, którego Amerykanie nie zobaczą zaraz po premierze. Z powodu rosnącej za oceanem fali zakażeń szpiegowski thriller science fiction zostanie pokazany najpierw 26 sierpnia w Polsce i Europie (po trzykrotnym przełożeniu daty premiery), a dopiero później w niektórych miastach USA, gdzie wciąż większość kin pozostaje zamknięta.

Polityka 35.2020 (3276) z dnia 25.08.2020; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Czas Nolana"
Reklama

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020