Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Czas Nolana

Superwidowisko Nolana – czy widzowie wreszcie ruszą do kin?

Christopher Nolan z Johnem Davidem Washingtonem na planie filmu „Tenet”. Christopher Nolan z Johnem Davidem Washingtonem na planie filmu „Tenet”. Warner Bros. Entertainment
Po miesiącach lockdownu Hollywood wraca do gry. Branża liczy, że uratuje ją niezawodny Christopher Nolan, specjalista od zwrotów akcji.
Kino to dla Nolana przede wszystkim rozrywka.Image Capital Pictures/Film Stills/Forum Kino to dla Nolana przede wszystkim rozrywka.

Film „Tenet” Christophera Nolana ma zwiastować powrót do normalności. Będzie pierwszym wysokobudżetowym widowiskiem dystrybuowanym w multipleksach od wybuchu pandemii. Ale też pierwszym hollywoodzkim blockbusterem, którego Amerykanie nie zobaczą zaraz po premierze. Z powodu rosnącej za oceanem fali zakażeń szpiegowski thriller science fiction zostanie pokazany najpierw 26 sierpnia w Polsce i Europie (po trzykrotnym przełożeniu daty premiery), a dopiero później w niektórych miastach USA, gdzie wciąż większość kin pozostaje zamknięta.

Polityka 35.2020 (3276) z dnia 25.08.2020; Kultura; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Czas Nolana"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022