Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kultura

W poszukiwaniu straconych kadrów

Wirtualne plany filmowe

Wszystkie malownicze kadry serialu „The Mandalorian” powstały na terenie studia z sufitem i ścianami zbudowanymi z ekranów LED. Wszystkie malownicze kadry serialu „The Mandalorian” powstały na terenie studia z sufitem i ścianami zbudowanymi z ekranów LED. materiały prasowe
Twórcy „The Mandalorian” szukali przełomu na polu efektów specjalnych, a znaleźli technologię, która może sprawić, by plany filmowe i serialowe były bardziej ekologiczne, a przy okazji bardziej odporne na pandemię.
Produkcja serialu „The Mandalorian”.materiały prasowe Produkcja serialu „The Mandalorian”.

Serialowe i filmowe ekipy wróciły na plany, czego przykładem jest choćby powstający obecnie drugi sezon „Wiedźmina”. Zagrożenie zatrzymania zdjęć z powodu wprowadzenia ograniczeń w danym kraju lub zarażenia wśród pracujących przy produkcji jest jednak wysokie. Niedawno świat obiegła informacja, że koronawirusem zaraził się Robert Pattinson, odtwórca tytułowej roli w filmie „The Batman”, co wstrzymało pracę całej ekipy. Podobnie hamulec musieli wcisnąć twórcy „Jurassic World: Dominion” w reżyserii Colina Trevorrowa, który poinformował o kilku pozytywnych wynikach testów na Covid-19 wśród pracowników planu.

Polityka 45.2020 (3286) z dnia 03.11.2020; Kultura; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "W poszukiwaniu straconych kadrów"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >